Oyun için 4 GB vs 8 GB RAM

Evet ciddi bence siz biraz bilgisayar konusunda bilgi edinip buraya mesajlar yazın bilgisayarda FPS'yi ekran kartı belirler RAM arttırma FPS artışı sağlamaz donma takılma gibi sorunlar varsa onları ortadan kaldırır ve hız kazandırır.

En kötü 2. bir kanaldan FPS artar. Warzone veya Battlefield'da 8 GB RAM'den dolayı belli bir FPS'in üstüne çıkamıyorum?
Sadece ekran kartı mı belirler? Anlaşılan hiç işlemci tabanlı oyun oynamamışsınız?
Sizden fazla mesajımın olması kadar trajikomik bir olay yok. Mesaj sayısıyla donanım bilgisi ölçmek de ne bileyim?

En kötü 2. bir kanaldan FPS artar. Warzone veya Battlefield'da 8 GB RAM'den dolayı belli bir FPS'in üstüne çıkamıyorum?
Sadece ekran kartı mı belirler? Anlaşılan hiç işlemci tabanlı oyun oynamamışsınız?
Sizden fazla mesajımın olması kadar trajikomik bir olay yok. Mesaj sayısıyla donanım bilgisi ölçmek de ne bileyim?

Bilişim teknolojileri ve yazılım okuyorum 2. sınıfım bizim hocalar bize böyle öğretti. Ayrıca mesaj sayısı ile ilgili bir şey demedim ben biraz bilgi edinip mesaj yazın dedim bunun mesaj sayısıyla ne alakası var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Önce şunu bırakıyorum. Yanlışınız olabilir ben yine de size mesaj atın gibi tavsiyelerde bulunmam.

RAM direkt olarak FPS arttırmaz elbette, ama RAM kaynaklı drop ve kasma problemlerinde RAM arttırılmasıyla birlikte FPS artışı da yaşanır. Kimse 32 GB RAM al sistemin uçar yazmamış. @LiZarD

@Jayce hocam olayı özetlemiş. Ortadaki darboğazı kaldırmak FPS'i arttıracaktır. Teşekkür ederim.

RAM direkt olarak FPS arttırmaz elbette, ama RAM kaynaklı drop ve kasma problemlerinde RAM arttırılmasıyla birlikte FPS artışı da yaşanır. Kimse 32 GB RAM al sistemin uçar yazmamış. @LiZarD

Benden ondan bahsediyorum ya drop ve kasma problemlerinden dolayı oluşan düşük FPS'ler düzelir bu düzelme RAM FPS arttırdığı için değil RAM donma ve takılmaları giderdiği için artar. Yani RAM FPS arttırır kelimesi yanlış üstte bende onu demek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı