Oyun için 400€ laptop önerisi

Bütçe
<400€
En düşük ayarlarda 30-40 FPS'leri görür bu laptop.
Ethereum Mining işlemi ekran kartının belleğini kullanarak coin kazma işi. Bu mining yapılan ekran kartları ve laptoplar her an bozulma ihtimali olan ve performans kaybı muhtemel olan elektronik ürünlerdir.
Anladım, şimdi ben gidip bu bilgisayarı görmeye gitsem, anlayabilir miyim Mining falan için kullanıp kullanılmadığını.

Anladım, şimdi ben gidip bu bilgisayarı görmeye gitsem, anlayabilir miyim Mining falan için kullanıp kullanılmadığını.

İyi temizlemişse pek anlaşılmaz. Bunu anlamak için kesin bir yöntem yok. Bu forumda bununla ilgili çok konu açıldı ama dediğim gibi kesinlikle anlamanın bir yolu yok maalesef. Düzgün bir bütçe ayırıp iyi bir laptop almanızda fayda var. Hem o laptopun baştan bir işlemci sorunu var. 10. nesil Intel işlemciler deli dolu ısınıyor. Bir de buna ekran kartının sorununu eklerseniz iyice sorun çıkartacaktır.

@atar1993 Bunların işlemcileri yeter mi?
Bide hangi markayı önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• IMG-20230126-WA0014.jpg
    IMG-20230126-WA0014.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20230126-WA0015.jpg
    IMG-20230126-WA0015.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 18
@atar1993 Bunların işlemcileri yeter mi?
Bir de hangi markayı önerirsiniz?

2 bilgisayarda da harici ekran kartı yok, Cyberpunk gibi oyunlarda 10-20 FPS arası ancak verir. Mağazadan bakmak yerine Online bakın. Mağazalarda fiyatlar tavan. Belirli bir marka önerim yok. Bütçeniz yüksekse RTX 3060 ekran kartı ve üzeri bakmaya özen gösterin. Epey.com Akakçe gibi sitelerde en uygun fiyatları gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı