Oyun için 75 Hz monitör yeterli mi?

xGhostx

Centipat
Daha fazla  
Örneğin CS:GO, GTA 5 gibi oyunlarda yeterli olur mu şu an PC mi TV'den kullanıyorum monitörüm yok bir oyuncu monitörü beğendim çok güzel iyi ama 75 Hz.
Yani demek istediğim 75Hz ve 1920x1080 çözünürlük oyun için yeterli mi bulanıklık çözürünlük sorunu vs. olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük sorun olmaz ancak CS:GO gibi oyun akışının aşırı hızlı olduğu bir oyun oynuyorsan, yüksek Hz her zaman tercihin olacaktır. Yine de ben arada girerim bir kaç el atar eğlenmeme bakarım diyorsan, pek ciddiye almıyorsan 75hz kullanmanda bir sakın yok.

Ekran karti ve anakartinin modeli nedir?

Anakart Turbox ekran kartı da Turbox NVIDIA GTX 1030 2 GB alacağım monitörde Turbox.
Çözünürlük sorun olmaz ancak CS:GO gibi oyun akışının aşırı hızlı olduğu bir oyun oynuyorsan, yüksek Hz her zaman tercihin olacaktır. Yine de ben arada girerim birkaç el atar eğlenmeme bakarım diyorsan, pek ciddiye almıyorsan 75Hz kullanmanda bir sakın yok.

Hayır yani oyun akıcı olsun yeterli bana Hz pek de umurumda değil açıkçası oyunlar akıcı olur değil mi şu an TV'den CS:GO oynuyorum arkada yeterince akıcı değil 60 Hz TV monitör sayesinde akıcı olur değil mi?

CS:GO gibi oyunlarda aslında ne kadar çok fazla HZ değerine sahip monitör alırsan o kadar iyi.Eğer FPS oyunu harici oyun oynayacaksan yüksek HZ'li monitör almana gerek kalmaz.Ki şahsen ben CS:GO'yu senelerdir 77 hz de oynarım.Profesyonel olmayacağım için yetiyor da artıyor.

Anakart Turbox ekran kartı da Turbox NVIDIA GTX 1030 2 GB alacağım monitörde Turbox.

Hayır yani oyun akıcı olsun yeterli bana Hz pek de umurumda değil açıkçası oyunlar akıcı olur değil mi şu an TV'den CS:GO oynuyorum arkada yeterince akıcı değil 60 Hz TV monitör sayesinde akıcı olur değil mi?

Bak dostum Hz dediğimiz şey yenileme hızıdır. Bulunan 1920x1080 tüm pixellerin renklerini değiştirme tepkileridir. Eğer Hz yüksekse ve gerekli fps i donanımın karışlayabiliyorsa çok daha akıcı bir görüntü alırsın.

CS:GO gibi oyunlarda aslında ne kadar çok fazla HZ değerine sahip monitör alırsan o kadar iyi.Eğer FPS oyunu harici oyun oynayacaksan yüksek HZ'li monitör almana gerek kalmaz.Ki şahsen ben CS:GO'yu senelerdir 77 hz de oynarım.Profesyonel olmayacağım için yetiyor da artıyor.
Tabi yüksek HZ diyorum fakat FPS değerlerinin de o alacağın monitörün HZ si kadar olması lazım.CS'de o sistemle zaten 100 fps gibi dolanırsın diye tahmin ediyorum.Tabi işlemcine görede değişiyor.

Sen işi bilmiyor gibisin reis kimse profesyonelim demiyor ama oynama kasıyorsan. 144hz her zaman bir kaç el aldırıyor.

Geri
Yukarı