Oyun için 8 GB DDR4 2133 MHz vs 16 GB DDR3 1600 MHz

Bahsettiğiniz DDR3 değil de DDR3L olmasın? Oyun için kalkıp da Skylake sistemden vazgeçilmez. Hele ki dizüstü bilgisayar ise. DDR3L olması sorun değil, önemli olan firmanın bu RAM'i uyumlu şekilde çalıştırabilmesi. Uyum konusunu becerememişler ise sorun olabilir. Düzgün çalıştıkları sürece ikisi de performanslı çalışacaktır. Benim tercihim DDR4 olurdu.

İşlemcin, anakart modellerini de paylaşırsan daha mantıklı cevap verebiliriz.

Ki araştırıp DDR4 desteklediğini söylüyorsan ve desteklediğini varsayarsam 1x8gb DDR4 2133Mhz al daha sonra paran olunca yanına aynısından al daha iyi olur.

8GB ram hali hazırdaki tüm oyunlar için yeterli. DDR3 ve DDR4 bellekler arasında fiyat farkı da yok ki bu şekilde bir kıyaslama yapalım. Ram piyasasında her zaman yeni çıkan ucuz olur. Yeni sistem kuracaksan 8GB DDR4 daha mantılı.

Bahsettiğiniz DDR3 değil de DDR3L olmasın? Oyun için kalkıp da Skylake sistemden vazgeçilmez. Hele ki dizüstü bilgisayar ise. DDR3L olması sorun değil, önemli olan firmanın bu RAM'i uyumlu şekilde çalıştırabilmesi. Uyum konusunu becerememişler ise sorun olabilir. Düzgün çalıştıkları sürece ikisi de performanslı çalışacaktır. Benim tercihim DDR4 olurdu.
Hata yapmışım kusura bakmayın. Ben bilgisayarımı upgrade etmeyeceğim, sadece alabileceğim iki ürün arasında 8 GB ve 16 GB farkı var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı