Oyun için Curved vs düz monitör

umut190560

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. En çok Valorant oynuyorum genellikle FPS oyunları. Yarın ViewSonic VX2458-C-mhd modelini alacağım uygun bir fiyata. Sizce FPS oyunlarında sıkıntı çeker miyim yoksa daha mı iyi olur ve düz monitörden geçeceğim için alışmada zorluk çeker miyim?

Merhaba. En çok Valorant oynuyorum genellikle FPS oyunları. Yarın ViewSonic VX2458-C-mhd modelini alacağım uygun bir fiyata. Sizce FPS oyunlarında sıkıntı çeker miyim yoksa daha mı iyi olur ve düz monitörden geçeceğim için alışmada zorluk çeker miyim?
Ben Curved monitör kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak FPS oyunları için genelde düz monitörler öneriliyor.

Her ikisini de kullandım. 27 inch monitör kullandım curved, sonrasında 32 inch düz ekran aldım bir fark hissedemedim.

Hikaye bazlı oyunlar için curved alınması gerektiğini düşünüyorum. Rehabetçi oyunlar için pek bir avantaj sağlamaz bence.

Kısa süre içinde alışırsınız. Bence düz alınmalı.

Ben de aynı monitörü kullanıyorum, memnunum. Hatta bunu satıp daha da Curved olanı almayı düşünmüştüm, sonra vazgeçtim. Oyunun içinde gibi hissedersiniz, çok akıcı bir şekilde gösteriyor. Görüntü, performansı güzel. Aldıktan sonra burada bir arkadaş yazmıştı, o konuyu bulup o görüntü ayarlarını yaparsan çok daha güzel olur. Monitör sizi üzmez, herhangi bir zorluk çekmezsiniz. Ayriyeten internette inceleme videosu vardı, adam yere düşürmüştü, bir şey olmadı. Ben de yanlışlıkla top çarptırdım, yine bir şey olmadı. Dayanıklı yani. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı