Oyun için en iyi işletim sistemi hangisidir?

Bu arada ek bilgi vereyim. Geçtiğimiz aylarda Nvidia'nın bir mühendisi oyunların gerçekte daha az RAM ve VRAM kullandığını, ne olur ne olmaz diye oyun crash vermesin vs. diye sistemden ihtiyacından daha fazla RAM ve VRAM'e el koyduğunu söylemişti.

Revo Uninstaller programı ile kullanmadığını veyahut işinize yaramayan Windows programlarını kaldırabilirsiniz.
deneyeceğim
Bu arada ek bilgi vereyim. Geçtiğimiz aylarda Nvidia'nın bir mühendisi oyunların gerçekte daha az RAM ve VRAM kullandığını, ne olur ne olmaz diye oyun crash vermesin vs. diye sistemden ihtiyacından daha fazla RAM ve VRAM'e el koyduğunu söylemişti.
anlık gelen bi anda yüksek boyut, ram alamaz ise crash verir doğru. Oyüzden el koymak zorunda

O zaman en az RAM kullanan Windows 10 modelini bulmamız lazım.
Eğer Pro sürümündeki özelliklerin hiçbirini kullanmayacaksanız Home'a geçin.
O sisteme Windows 10 aşağısını kurmayın hocam. Windows 10 Home Single Language x64 olur o bilgisayara.
Neden Single Language hocam? Klasik model ile Single Language modeli arasındaki fark nedir?

En az RAM Kullanan Windows 10 hangi sürümdür? Ben Single Language diye biliyorum?

16 GB RAM'iniz var neden sorun ediyorsunuz ki? 8 GB ve üstü RAM kullanımlarının biraz fazla olması çok normal. Arka planda bilmediğimiz zibilyon tane hizmet var. Windows 10 oyun için en iyisidir. Eski Windows'lar eski donanımlar için gider. Windows 10 hariç hiçbir sistemi kullanmamalısınız. En hafifi zaten Home SL sürümü.

Yeni konular

Geri
Yukarı