Oyun için i3-10300 mü yoksa i5-10400 mü tercih edilmeli?

@araba lastiği

10400F daha ucuza satılıyor ve daha güçlü.

Sistemi almadan önce bu foruma danışmanız daha yerinde bir hareket olurdu. Ayrıca RX570 alıp, klavye ve Mouse'a 450₺ ayırmak garip olmuş 🤔.
G213 aldık e tuşu tutukluk yapıyor, Tuşlar çift basıyor. Yaşım 12, İki yıldır PC istiyordum, araştırıyordum. Sonunun böyle bir şeye çıkacağını bir bilseydim...
Herkesin severek oynadığı meşhur oyunlar ruhumu sıkıyor. En başında benim PC almam hataydı. Neyse böyle konularda hep daha fazla üzülüyorum ve olmayacak şeyler aklıma geliyor. Konu kapansın.
@araba lastiği

10400F daha ucuza satılıyor ve daha güçlü.
Pardon da 3600'den ucuzsa bana ne.

G213 aldık e tuşu tutukluk yapıyor, tuşlar çift basıyor. Yaşım 12, iki yıldır PC istiyordum, araştırıyordum. Sonunun böyle bir şeye çıkacağını bir bilseydim...
Herkesin severek oynadığı meşhur oyunlar ruhumu sıkıyor. En başında benim PC almam hataydı. Neyse böyle konularda hep daha fazla üzülüyorum ve olmayacak şeyler aklıma geliyor. Konu kapansın.

Pardon da 3600'den bana ne. O zaman siz de 2070 2080'den ucuz diye 2070 alın.

Bende 4 yıldır farklı PC'ler kullandım, baktım öyle fazla oyun oynadığımda yok (en fazla 5-6). Bende PC'den komple vazgeçip hepsini sattım. Çünkü 5 veya 6 oyun için 6000₺ vermek çok saçma geliyordu. Şu an yalnızca bilgilerimi, danışmaya ihtiyacı olanlar ile paylaşıyorum.

Geri
Yukarı