Oyun için IPS mi, VA Panel mi?

MehmetSlim

Decapat
Arkadaşlar merhaba.
Oyun bilgisayarım için monitör alacağım.
Özellikleri 1ms 144 Hz olacak.
IPS panel çok parlak görüntüde yırtılma oluyor tarzı söylemler duyuyorum.
VA panel IPS'e göre daha mat renkler IPS kadar canlı değil fakat oyun için daha iyi vs. diyorlar. Sizce IPS mi, VA panel mi? Hangisi oyun için daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlız film önemli değil fakat bütce sıkıntım yok. En önemlisi oyun benim için yani va yeterli demenizin sebebi uygun olur diye diyorsunuz sanırım fakat ben oyunu en net hangi panel de oynayabilirim onu soruyorum. Mesela ıps panel çok canlı renklere sahip olduğu için görüntü de yırtılma oluyor deniliyor. Yani kısacası benim en iyi oyun performansı alabileceğim panel tipi ıps mi

E-Spor oyunları için TN panel bile yeterli . Oynadığınız oyunlarda profesyonelleşmek istiyorsanız bu konuda monitörün en önemli etkeni tepkime süresidir. 1 MS bir monitör işinizi görecektir TN olsa bile. Fakat şöyle bir şey de var paneller değiştikçe tepkime süreleri artar. Yani IPS panel de 1 MS tepkime süresinin olması zor, en makulu 4 diye biliyorum. Hem 1 MS olup hem de IPS olan bildiğim tek model var o da Samsung'un bir monitörü. Bütçe sıkıntın yoksa onu alabilirsin. Şuan link ekleyemiyorum, eklerim birazdan.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı