Oyun için kasa mı laptop mu ?

Masaüstü mü alayım Dizüstü mu ?

• Masaüstü

Oy: 52 85,2%
  • Dizüstü

Oy: 9 14,8%

• Oy verenlerin toplamı
    61

StroboyK

Hectopat
Daha fazla  
Eski kasayi hurdalığa verip yeni bir bilgisayar alayım diyorum ama kararsızım. Kasalarla pek uğraşılmıyor. Devamlı seyahat eden birisi değilim ama laptop hevesim var.
Şunlari belirteyim ona göre oy kullanırsınız.

Fyat çok önemli ucuz olarak kasamı ucuz yoksa laptop mu ?( Aynı donanıma sahip ise)

Oyun oynarım, ama oynadığım en ağır oyun cs:go dur..

Tüm önerilerinizi bekliyorum. Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle masaüstü, aynı donanıma sahip olsalar bile laptopta 2 kat az performans alırsın. Laptopun ısınma sorunları adamı deli eder resmen. Fazla seyehat etmiyorsanız Laptop düşünmenize gerek yok.

Herkes en başta her zaman düşük grafikli oyunlar oynamak ister. Bu yüzden sistemini düşük tutar. Ancak bu doğru seçim değildir. Güçlüsünü almak varken. Ben de en başta sizin gibi en fazla PES 2016 oynarım diyordum. Ama şimdi Rise of Tomb Raider'den tutun Far Cry Primal gibi oyunları oynamak istiyorum.

Bu yüzden şansınız varken sisteminizi yüksek tutun. Sorunuzun cevabı kesinlikle toplama bilgisayar. Laptop ve hazır masaüstülerle uğraşmayın.

2000 liraya alacağınız laptop veya hazır masaüstü o bütçedeki toplama bilgisayardan en az %50 daha az performans verir.

Her zaman.söylerim laptopla oyun oynanmaz diye :). 3-5 istisnası var tabii mesela monster tulpar gibi laptoplarla her şey yapılır ama 7 bin TL'cik fiyatı var.

Ben de kesinlikle masaüstü diyor idim, lakin Asus G751 ve 1 ay önce aldigim MSI GT72S 6QE'den sonra fikrim degisti.
Masaüstü dedigin mobil olmayan, kablo salatasi bir kutu gibime geliyor artik.

Dizüstü iyidir... :)

Ben de kesinlikle masaüstü diyor idim, lakin Asus G751 ve 1 ay önce aldigim MSI GT72S 6QE'den sonra fikrim degisti.
Masaüstü dedigin mobil olmayan, kablo salatasi bir kutu gibime geliyor artik.

Dizüstü iyidir... :)
Dediğin MSI dizüstünün fiyatı 10000 lira civarlarında. O fiyata canavar bir sistem toplanılabilir. Bence dizüstü çok pahalıya patlıyor.

Kullanım şeklinize bağlı çok seyahet ya da gittiğim yerde oyun oynamak istiyorsan laptop al. Ama bir yere gitmiyorsan kesinlikle masaüstü toplayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı