Oyun için kulaklık önerisi

Ege Beder

Kilopat
Daha fazla  
Fiyatı fark etmiyor oyuncu kulaklığı önerisi alabilir miyim? SteelSeries Artics 7, Pro gibi modeller mi ROG Fusion mu HyperX Cloud Alpha s veya Corsair Void gibi modeller mı tercih etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Arctis Pro Wireless modeline 3000 TL vermeye gerek olmadığını düşünüyorum fikrimce çok pahalı.

Bir kulaklık için "fazladan" 2 bin TL daha verebilecek durumdaysan ve bu miktar senin için büyük bir sorun olmayacaksa Arctis Pro Wireless modeli alınabilir. 2 bin TL önemli bir miktar deniyorsa o zaman Arctis 7 2019 daha doğru bir seçim olacaktır.

ROG modellerinin ses kalitesi güzeldi arkadaşlarımda denediğim kadarıyla ama ergonomileri kesinlikle bana göre değildi. Konforla ilgili ufak sorun yaşadım yarım saatlik kullanımlarda bile. Denediğim kulaklıklar ROG Delta 7.1 ve Strix Fusion 500, diğerleri için bir şey diyemem. Ses kaliteleri çok iyiydi ama konfordan dolayı yeni sette Asus'a yönelemedim ne yazık ki kendi adıma. Herkese uygun kulaklık yapıları yok.

HyperX ile ilgili hiç fikrim yok.

Arctis 7'yi 2016-2018 arasında ilk versiyonunda kullandım ve şu anda da aynı kulaklık tipiyle Arctis Pro Wireless modelini kullanıyorum. 2019 Arctis 7 modelinde ses düzeyi ve bas ile ilgili iyileştirmeler olduğunu güvendiğim bir arkadaşımdan duydum. İlk Arctis 7 modeli bile olsa fark etmez derim, bu kulaklık tipi şu ana kadar kullandığım en konforlu kulaklıklar. Arctis modelleri aşırı bas ya da ses düzeyi üstünden değil, daha dengeli ve temiz ses üzerine odaklanmış kulaklıklar. Surround ses derinlikleri çok çok iyi, oyun için de tavsiye ederim. Mikrofon için bir şey diyemem, kullandığım bir özellik değil.

Void Pro RGB modellerini bu listenin dışında tutuyorum. Ses dengesi olarak da, ergonomi olarak da, ses derinliği olarak da Arctis 7'nin gerisinde. 2019 Arctis 7 ve eğer ergonomik sıkıntı yaşanmayacağı düşünülüyorsa ROG Delta 7.1 iyi seçimler.

Benim sıralamam şu şekilde kullandıklarım arasından: Arctis Pro Wireless > Arctis 7 > ROG Delta 7.1 > ROG Fusion 500 > Void Pro Wireless RGB

Son düzenleme:
Alpha S kullanıyorum memnunum şimdilik. Müzik dinlerken de oyun oynarken de performansının iyi olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı