Oyun için mekanik klavye şart mı?

Arkadaşlar taşlayacaklar şimdi ama GamePower SaberRGB Red Switch öneririm 7 8 aydır kullanıyorum, nebran klavye ile aynı ses düzeyinde. Arkadaş mavi switch almıştı, Discorddan klavye sesleri çat çat yüksek şekilde gelirken benim klavye seslerim ona gitmiyor. Kulaklık ve mikrofonlarımız da aynı, buradan karşılaştırmayı netleştirebiliriz. Donanım Arşivi youtube kanalını izleyin o arkadaş da aylardır bu klavyeyi kullanıyor ve çok sevdiğini belirtiyor. Yine de pahalı markalarla elbetki karşılaştıramam bu düz red switch bir klavye, daha afillileri var.
Not: Işıklandırması mükemmel.

Red Switch;
Yarı-mekanik;

Açıkçası aralarında Trust GXT 960 modeli almayı düşünüyorum. Ama Türkçe tuş dizilimine sahip bu yüzden Shift tuşu küçük ben ise en son ne zaman küçük tuşlu bir klavye kullandım hatırlamıyorum bile. Bu yüzden Shift tuşunun büyük rahatlığına alışmışken küçüğe geçince sıkıntı çekebilirim gibi. Aynı klavyenin İngilizce versiyonu da olması lazım diye biliyorum, bakındım ama galiba bütün hepsi tükenmiş :(. Mecbur artık Türkçe alacağım gibi.

Açıkçası aralarında Trust GXT 960 modeli almayı düşünüyorum. Ama Türkçe tuş dizilimine sahip bu yüzden Shift tuşu küçük ben ise en son ne zaman küçük tuşlu bir klavye kullandım hatırlamıyorum bile. Bu yüzden Shift tuşunun büyük rahatlığına alışmışken küçüğe geçince sıkıntı çekebilirim gibi. Aynı klavyenin İngilizce versiyonu da olması lazım diye biliyorum, bakındım ama galiba bütün hepsi tükenmiş :(. Mecbur artık Türkçe alacağım gibi.
Şuan Trust GXT 890 kullanıyorum, shift tuşunu ilk başlarda sorun etmiştim. Ancak elim artık alıştığından olsa gerek herhangi bir sorun yaşamadım, zaten genelde serçe parmak kullanıyoruz.

Yeni bir klavye arayışına girdim. Bütçem maksimum 400 TL. Aklımda değişik bir soru var: Mekanik mi yoksa mekanik hisli mi tercih etmeliyim? Daha önce hiç mekanik klavye ya da mekanik hisli klavye kullanmadım. Aralarında sanırsam sadece hissiyat farkı varmış. Bunun doğruluğu nedir bilemem. 400 TL'ye mekanik hisli olan kaliteli markaların klavyeleri mevcut mekanik ise sadece Trust GXT 890 CADA var. Sizce mekanik klavye almasam pişman olur muyum? Ağırlıklı olarak FPS oyunları oynuyorum.

Şuan Trust GXT 890 kullanıyorum, shift tuşunu ilk başlarda sorun etmiştim. Ancak elim artık alıştığından olsa gerek herhangi bir sorun yaşamadım, zaten genelde serçe parmak kullanıyoruz.
Bende büyük ihtimalle o klavyeyi alacağım için kullanmış birisinin yazması benim için güzel oldu. Bir sorum olacaktı renk modlarından memnun musun? Bakındığım videolarda sanki renkler bir tık koyu gibi Daha çok Mavi, Kırmızı ve Yeşil baskın gibi.

Bende büyük ihtimalle o klavyeyi alacağım için kullanmış birisinin yazması benim için güzel oldu. Bir sorum olacaktı renk modlarından memnun musun? Bakındığım videolarda sanki renkler bir tık koyu gibi Daha çok Mavi, Kırmızı ve Yeşil baskın gibi.
Videolarla alakalı olabilir, bana gayet canlı ve açık geldi renkler. Programından istediğin renge ayarlayabiliyorsun. Renk modları da çok çeşitli. Toplam 18 adet renk modu var ve hepsi harika. Fiyatına göre en iyi klavyelerden birisi. Tek duyduğum tuş soyulması şikayetleri. Bana öyle bir şey olmadı ama alırken dikkate al.

Hayırlı olsun hocam. Işıklandırma ile ilgili sorunuza da şunu ekleyeyim. Klavye per key RGB özelliğine sahip ve her tuşu istediğiniz renge atayabiliyorsunuz. Parlaklık ve renkleri istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz için renklerin koyu olması sorunu çözülür diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı