Oyun İçin Monster Dizüstü Bilgisayar

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Senelerdir masaüstü bilgisayarları kullanıyorum ve oyun oynamayı gerçekten çok seviyorum. Dolayısıyla önümüzdeki sene eğitimim sebebiyle yurt dışında uzunca bir süre kalmam gerekebileceğinden bir anda laptop alma ihtiyacı ortaya çıktı. Araştırdığım kadarıyla "desktop replacement" sayılabilecek, oyunları en iyi düzeyde çalıştırabilecek ve fiyatı da özelliklerine göre makul sayılabilen, teknik desteği sağlam Monster Notebook'un Q72MS-16F12 15.6" modelinde karar kıldım. Modeli özelleştirerek almayı düşünüyorum ancak bütçemin maksimum 1800$ olması sebebiyle, performans-fiyat ile ilgili birkaç sorum olacak:

1) İleriye dönük bir yatırım olsa bile, laptopa 8GB bellek yerine 6 GB bellek takılması yeterli olur mu? 8GB bellek gözle görülür, büyük bir fark yaratır mı?

2) Ekran kartının soldan ikinci rakamının önemini biliyorum fakat GTX 460'ın da HD5870'den daha iyi performans verdiğini de duydum. Fakat GTX 460 tam 200$ daha pahalı. Ekran kartına bu şekilde vereceğim bir fark yerine, i7-720QM bir işlemci yerine i7-820QM bir işlemci de alabiliyorum. Sizce hangisine yatırım yapmak daha mantıklı olur?

3) Laptop'ın çift sabit disklerinden bir tanesini 500GB hibrit Momentus® XT almayı düşünüyorum. Acaba bu hibrit disk içindeki 4GBlık SSD kısım sayesinde performansta ciddi bir fark yaratır mı?

4) Bu özelliklere sahip olacak Monster marka bir laptop'ın ısınma sorunları olur mu?

5) Son olarak, bu laptoplarda USB 3.0 olmaması durumunda başka markalara yönelmeli miyim?

Öncelikle kesinlikle Monster tavsiye etmiyorum. Özellikle yurt dışında bir sorun çıkarsa o hantal cihazla başbaşa kalacaksınız.

Edit: Yeni modeli MS-16F1 gayet başarılı bir ürün. Tavsiye olunur.

1-6 GB yeterli. 4 ila 6 arasında bile büyük fark yok.
2- GTX 400 serisi benim sistem için bir istisna… Nvidianın aptallığı….
3- Yaratmaz
4- Hem de nasıl
5- Monster’dan uzak dur da

Tavsiyem mi?

ASUS - Asus G53JW-IX047V Core i7-740 8GB 1TB GTX460M 15.6" Blu-Ray Win 7 Prem. + Blu-Ray Film HEDİYE - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

Geri
Yukarı