Oyun indirirken internet yavaşlıyor

Sebebini bilmiyorum ama bana pek normal gelmedi. Superonline Fiber 50Mbps download paketim var. Oyun indirirken 5-6mb/s hızları görüyor, bu sırada Discord da konuşarak başka bir oyunu arkadaşlarımla oynayabiliyorum.

Sebebini bilmiyorum ama bana pek normal gelmedi. Superonline Fiber 50Mbps download paketim var. Oyun indirirken 5-6mb/s hızları görüyor, bu sırada Discord da konuşarak başka bir oyunu arkadaşlarımla oynayabiliyorum.
kanka sen şu fivemde Niflheim RP bulmuştun o kapandımı ismimi değişti

TurkNet 100Mbps fiber internetim var ama oyun indirirken oyunu hızlı şekilde indiriyor fakat o sırada başka interneti kullanan programlarda internet inanılmaz derecede yavaşlıyor. Mesela Steam'den oyun indirirken Discord'la arkadaşlarımla konuşamıyorum sesleri sürekli kesilerek geliyor veya internetten bir siteye girmeye çalıştığımda asla ulaşamıyorum. Bant genişliğini sınırlamayı denedim ancak işe yaramadı sizce ne yapabilirim?
İnternetten yüksek boyutlu bir dosya indiriyorsun, haliyle modemin bütün bant genişliğini bu iş için kullanırken, Discord gibi yükü az programlara da pek bant genişliği kalmıyor. Haliyle yüksek pingler, seslerin robotlaşması vs. oldukça normal ve bu durumun normal olduğunu söyleyen insanlara da çemkiriyorsun. Ne bekliyorsun? Normal olan bir şeyi anormal bir yolla çözmemizi mi? Bunun neden olduğu forumda defalarca kere konuşuldu, bu olayla alakalı sürüsüne bereket konu var. Zahmet et de onlara bak.

İnternetten yüksek boyutlu bir dosya indiriyorsun, haliyle modemin bütün bant genişliğini bu iş için kullanırken, Discord gibi yükü az programlara da pek bant genişliği kalmıyor. Haliyle yüksek pingler, seslerin robotlaşması vs. oldukça normal ve bu durumun normal olduğunu söyleyen insanlara da çemkiriyorsun. Ne bekliyorsun? Normal olan bir şeyi anormal bir yolla çözmemizi mi? Bunun neden olduğu forumda defalarca kere konuşuldu, bu olayla alakalı sürüsüne bereket konu var. Zahmet et de onlara ba

Kimseye çemkirmedim boş boş şeyler yazanlara cevap veriyorum sadece siz de okumadığınız hal de laf yapıyorsunuz. Bant genişliğini en düşük hıza sınırladığımda bile aynı şey yaşanıyor. Ortada bir sorun var ve bilmiyorsanız sorunun çözümü yokmuş gibi davranmayın lütfen

TurkNet 100Mbps fiber internetim var ama oyun indirirken oyunu hızlı şekilde indiriyor fakat o sırada başka interneti kullanan programlarda internet inanılmaz derecede yavaşlıyor. Mesela Steam'den oyun indirirken Discord'la arkadaşlarımla konuşamıyorum sesleri sürekli kesilerek geliyor veya internetten bir siteye girmeye çalıştığımda asla ulaşamıyorum. Bant genişliğini sınırlamayı denedim ancak işe yaramadı sizce ne yapabilirim?

Merhabalar,

Bu konuda detaylı bir inceleme yapılması adına Online işlem merkezi üzerinden performans başlıklı destek kaydı oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Devamında uzman ekiplerimiz konuyu her yönüyle ele alıp gereken çözümü uygulayacaklardır.

Aynı internet hızını kullanan arkadaşlarımda olmuyor. Ayrıca normal olduğunun düşünmüyorum çünkü Discord'da sesler tamamen anlaşılamaz hale geliyor.
Normal bir durum. Eğer rahatsız iseniz uygulaması ve oyunların bant genişliğini, hatta indirme için bant genişliğini sınırlayın olsun bitsin.

Geri
Yukarı