Oyun kütüphanesi oluşturmak için uygulama veya site önerisi

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Başlıkta kendimi pek ifade edemedim ama şimdi açıklayınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Eğer yabancı dizi veya film izleyen birisi iseniz ve benim gibi hepsini bir arada tutmayı seviyorsanız TV Time, Letterboxd sitelerini (ya da benzerlerini) biliyorsunuzdur. İkisinin de mobil uygulaması mevcut. Bilmeyenler için kısaca anlatayım.

TV Time uygulamasında izlediğiniz yerli/yabancı dizileri profilinize ekleyerek izlediğiniz bölümleri işaretleyebiliyorsunuz. Böylelikle hangi dizide nerede kaldığınızı görmeniz rahat oluyor. Topluluk bölümü de var. Dizi bölümleri hakkında insanlar paylaşım yapabiliyor. Aynı şekilde sonra izleyeceğiniz bir diziyi de oradan kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz. Güncel dizi izliyorsanız yeni bölümler çıkınca bildirim geliyor vs...

Letterboxd ise bu uygulamanın film eklediğiniz versiyonu diyebiliriz. TV Time'a da film ekleme özelliği geldi ama film konusunda Letterboxd çok daha iyi. Topluluğu da daha kaliteli. Orada da izlediğiniz filmleri puanlayabiliyor, izlediğiniz tarihi girebiliyor veya yine izleme listeleri falan oluşturabiliyorsunuz.

Benim aradığım şey ise benzer mantık ile çalışan bir oyun "kütüphanesi". Oynadığım tüm oyunları ekleyebileceğim, başkalarının bu oyunlar hakkında yazdığı inceleme ve puanlamaları görebileceğim. Henüz çıkmamış veya daha sonra oynamayı düşündüğüm oyunları da kütüphaneme ekleyebileceğim tarzda bir site veya uygulama. Kullandığınız veya bildiğiniz, belli bir kullanıcı kitlesine sahip bu tarz bir uygulama veya web sitesi var mıdır acaba?

* Steam'de istek listesi tarzı özellikler olduğunu biliyorum ama benim aradığım şey yukarıda anlattığım gibi tüm oyunların bulunacağı ayrı liste/kütüphane tarzı bir şey. Bazılarına çok saçma ve gereksiz gelebilir ama film, dizi, oyun tarzı şeyleri bir arada tutmayı, kendi halimde puanlamalar yapmayı, ne zaman izlediğimi veya oynadığımı arşivlemeyi seviyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı