Oyun menüdeyken sabit 60 FPS

bilalsekerr

Hectopat
Arkadaşlar oyundayken sorun yok fakat menüye gelince 60 FPS'ye sabitliyor kendini. 2 monitör denedim ikisinde de aynı sorunu yaşıyorum. FreeSync açıkken titreme oluyor ama oyunda bir şey yok menüye gelince başlıyor. Masaüstünde de olmuyor ayarlara baktım ama çözüm bulamadım var mı başına gelen.

Dosya Ekleri

• E14FABAA-5260-4EC2-9F41-529B21EF9158.jpeg
    E14FABAA-5260-4EC2-9F41-529B21EF9158.jpeg
    300 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Menüdeyken FPS sabitleniyor onu ayarlardan değiştirebiliyorsunuz. Böylelikle fazla güç tüketip gereksiz bir ısınmaya sebep olmuyor. Ayarlara tam bakınız, detaylı bakmamışsınız.

Normalde zaten sabitlenmiş olması lazım menude FPS artırıp pc 'yi yormaya gerek yok ama FPS limitini kaldırmak istiyorsanız youtube' a " Oyun adı + Fps limiti nasıl kaldırılır? " yazarak bulabilirsiniz.

Dedikleriniz mantıklı öyle olması lazım ama freesync açıkken böyle oluyor kare hızı yavaşlıyor ve ekranda titremeler oluyor benim derdim bu titremenin olmaması
Menüdeyken FPS sabitleniyor onu ayarlardan değiştirebiliyorsunuz. Böylelikle fazla güç tüketip gereksiz bir ısınmaya sebep olmuyor. Ayarlara tam bakınız, detaylı bakmamışsınız.
Freesync açınca oluyor ve ekran titremesi oluyor. Deneme yapacaktım yüksek fps alırken titreme olacak mı diye.

Geri
Yukarı