Oyun nasıl yapılır?

Mobil, tarayıcı, masaüstü oyun tiplerinden hangisini yapmak istiyorsun? Eğer basit bir oyun yapma amacındaysanız Android için mobil oyun yapabilirsiniz. Masaüstü oyunlar biraz daha zor ve meşakettlidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzleyin hem fikir sahibi olursunuz hem de izlemesi gerçekten keyifli size yardımcı olacak bir video.

İşin Mali durumu, sunucu durumu, oyuncu durumu, para kazanma durumu, ortaya çıkacak çok kritik açıklar falan olacağı için FPS tarzı önermem. Onun yerine oyuncuları derinden sarsacak derin hikayeli bir oyun yap. Artık grafiklere çok takılıyor, oyun bağımsız olacağı için ve hikayesi iyi olacağı için asla bakmazlar. Benim önerim bu.

İşin Mali durumu, sunucu durumu, oyuncu durumu, para kazanma durumu, ortaya çıkacak çok kritik açıklar falan olacağı için FPS tarzı önermem. Onun yerine oyuncuları derinden sarsacak derin hikayeli bir oyun yap. Artık grafiklere çok takılıyor, oyun bağımsız olacağı için ve hikayesi iyi olacağı için asla bakmazlar. Benim önerim bu.
2D oyunu düşünmeye başladım şimdi. Peki diyelim oyunu yaptık ve nasıl yayınlayacağız oyunu?

Yeni konular

Geri
Yukarı