Oyun nasıl yapılır?

Hocam merhabalar, Unity programı ile bir oyun geliştirebilirsiniz. Siz ne kadar sürede alışabilirsiniz bilmiyorum fakat ben C# diline hızlıca alışmıştım. Unity hakkında internette bolca kaynak bulunmakta.

2D oyunu düşünmeye başladım şimdi. Peki diyelim oyunu yaptık ve nasıl yayınlayacağız oyunu?

Steam ya da Epic Games gibi bir yer ile anlaşabilirsin. Ama öncesinde Enis Kirazoğlu, Dost Kayaoğlu ve Can Sungur gibi kişilerle iletişime geçip oyunu hediye etmelisin, oyunu övüp videosunu çekeceklerdir ve yardım edeceklerini düşünüyorum.

Steam ya da Epic Games gibi bir yer ile anlaşabilirsin. Ama öncesinde Enis Kirazoğlu, Dost Kayaoğlu ve Can Sungur gibi kişilerle iletişime geçip oyunu hediye etmelisin, oyunu övüp videosunu çekeceklerdir ve yardım edeceklerini düşünüyorum.
Onların geri dönüş yapacağını pek sanmıyorum. Youtube kanalı açıp oradan belki bi 5-10 kişi indirir.

Küçük bir oyun programlamayı düşünüyorum. Neler lazım? Hangi program kullanabilirim? (Ücretsiz) Uzaktan arkadaşım yardım edebilir mi?
Dostum merhaba. Kendi halimde amatör oyunlar yapıyorum.

Demosunu da yayınlamıştım: Kendi yaptığım oyunum ve demosu - Technopat Sosyal

Şimdi öncelikle çok büyük işler çıkarmayı başlangıç için unutmalısın. Çünkü sıfırdan başlayacaksın. bak ben attığım bu oyunu 1 senede derleyip toparlayabildim ancak.

Unity öneriyorum başlangıç için. Youtube vb. sitelerden, gerekirse online eğitim sitelerinden eğitim almalısın.

Yaşını ve eğitim durumunu bilmiyorum ama İngilizcen sağlam olmalı. Şöyle yapalım mı, konu oldukça uzun, ben sana Unity ile ilgili bir link atayım, sonra kafana takılanları sor konuşalım. Gerekirse Discord adresimi de verebilirim.

Onların geri dönüş yapacağını pek sanmıyorum. YouTube kanalı açıp oradan belki bir 5-10 kişi indirir.

Among Us 2018 yılında çıkmış bir oyun şu an piyasayı sallıyor. O yüzden oyunu yapınca hemen herkes oynayacak diye bir şey yok. Bazen sabırlı olman gerekebilir.

Dostum merhaba. Kendi halimde amatör oyunlar yapıyorum.

Demosunu da yayınlamıştım: Kendi yaptığım oyunum ve demosu - Technopat Sosyal

Şimdi öncelikle çok büyük işler çıkarmayı başlangıç için unutmalısın. Çünkü sıfırdan başlayacaksın. bak ben attığım bu oyunu 1 senede derleyip toparlayabildim ancak.

Unity öneriyorum başlangıç için. Youtube vb. sitelerden, gerekirse online eğitim sitelerinden eğitim almalısın.

Yaşını ve eğitim durumunu bilmiyorum ama İngilizcen sağlam olmalı. Şöyle yapalım mı, konu oldukça uzun, ben sana Unity ile ilgili bir link atayım, sonra kafana takılanları sor konuşalım. Gerekirse Discord adresimi de verebilirim.

İyi akşamlar. Benim öyle bir düşüncem yok şuan büyük iş yapacağım diye. Çok sıkılıyorum bu aralar ve oyun yapmak istiyorum. Kim bilir belki tutar. İngilizce'ye gelirsek, ingilizcem gayet iyi. Discord adresinizi verebilirsiniz.

İyi akşamlar. Benim öyle bir düşüncem yok şuan büyük iş yapacağım diye. Çok sıkılıyorum bu aralar ve oyun yapmak istiyorum. Kim bilir belki tutar. İngilizce'ye gelirsek, ingilizcem gayet iyi. Discord adresinizi verebilirsiniz.
yigitoztoprak#4492. Sorularını kafanda derleyip bana istediğin zaman yazabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olurum.

Geri
Yukarı