Oyun nasıl yapılır?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çok merak ediyorum. Call of Duty gibi oyunlar nasıl yapılıyor? Yani adamlar Unity ile yapıyor değildir. Ben de büyüyünce İstanbul'da geçen açık dünya oyunu yapmayı planlıyorum, biraz bilgiye ihtiyacım var.

Çok merak ediyorum. Call of Duty gibi oyunlar nasıl yapılıyor? Yani adamlar Unity ile yapıyor değildir. Ben de büyüyünce İstanbul'da geçen açık dünya oyunu yapmayı planlıyorum, biraz bilgiye ihtiyacım var.

Kuvvetli miktarda yazılım bilgisi gerekli, Unity Call of Duty gibi bir oyun yapmak için yetersiz. Yüksek miktarda bütçe, gelişmiş bir grafiker ve modelleme ekibi, ağ yönetim ekibi, Server - Client yönetim ekibi, yazılım güvenliği ekibi vb. tonla ekip gerekli.

Malzemeler: Oyun motoru, bütçe, bilgisayar, bilgi, tecrübe, eğitim, grafik tasarım, kodlama bilgisi vb.

Bu oyunları dev şirketler yapıyor. Kendilerine has oyun motoru, grafik motoru, fizik motoru gibi şeyleri yapıp ardından oyun yapıyorlar. Ayrıca böyle bir oyunu yapmak için binlerce insan yıllarca çalışıyor.

Koskoca CoD'u Unity ile yapacaklardı yani? Bence hiç girmeyin siz. BU işleri hiç bilmiyorsunuz. Ve açık dünya ilk için fazla mantıksız.

Yaptığın çok ayıp. Arkadaş büyüyünce demiş. Belki 10 yıl, belki 20 yıl. Bu süreç içinde kendisini çok geliştirebilir. Heves kırmaya gerek yok. Bence hiç girmeyin siz nedir ya?

İllaki oyun motoru yapmak gerekli midir? Başka bir oyun motoru kullansak telife girermi.
Para ödersiniz.
Yaptığın çok ayıp. Arkadaş büyüyünce demiş. Belki 10 yıl, belki 20 yıl. Bu süreç içinde kendisini çok geliştirebilir. Heves kırmaya gerek yok. Bence hiç girmeyin siz nedir ya?
Onu fark etmemişim pardon hocam. Şimdi yapacak sanıyordum.

Geri
Yukarı