Oyun odaklı laptop için öneriler

Bütçe
22.000

Spygast

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle almak istediğim laptop mümkün olduğunca güncel ve geleceğe dönük olsun istediğim için Ryzen 5xxx ya da ı7 11xxx nesil ve 3000 serisi karta sahip laptop arıyorum.
Yılın çoğunluğunda laptopu bir kasa gibi yükseltici stand, FHD IPS 144 Hz monitör ve klavye ile kullanacağım, geri kalan zamanda ise aile evinde orada burada sek laptop kullanıyorum. O yüzden halihazırda kullandığım harici monitörden çok daha iyi bir panele (QHD, 300Hz vs) sahip olmasını pek istemiyorum. O halde kendimi kötü hissedeceğim çünkü.

icon_smile_disapprove.gif

Önerilerini yaparken göz önünde bulundurmanızı istediğim detaylar şunlar:

-Klavye dışında garip grup yerlerde RGB olmamasını, kasasının mümkün olduğunca az "gamer" görünümlü ve temiz dizayn olmasını istiyorum. Boyut olarak ise kesin olarakmin. 15 inç arıyorum.

-Monster, Acer, Dell (oyun laptopları) markaları hoşuma gitmiyor ne yazık ki.
-Çoğunlukla AAA, strateji ve bir o kadar da competitive oyunlar oynuyorum. Her şey var yani.
-32 GB RAM'e hiç ihtiyacım yok, minimum 512 GB SSD (mümkünse değiştirilebilir) olmasını istiyorum.
-Minimum 3060 kartı olsun istiyordum fakat TDP değerleri o kadar değişken ki karar vermek çok zor. O yüzden 3070'i de hesaba katıyorum.
-Güzel bir IPS panel olsun istiyorum, sanırım ASUS'un renkleri biraz sıkıntılıymış.
-ASUS'un TUF ve STRIX gibi serilerine baktım, TUF'un klavyesi ve STRIX'in kasası beni rahatsız etti.

Şu anda sadece bu iki laptop içime sindi gibi:
MSI GP66.
https://www.hepsiburada.com/msi-gp6...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000006G7VM (115-130W sanırım)

ASUS ROG Zephyrus Ryzen 7
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000004Z47X (90W sanırsam Boost yok)

ASUS yüksek oranda daha ucuz fakat daha donanımlı modellerini bulamadım. Kriterlerime uyan aynı fiyat segmentinde laptoplar da bulamadım.

Negatif yönlerini sıralamak gerekirse: MUX Switch'e sahip degil sanırım (ne kadar etkili bilmiyorum), kamera yok, kapağındaki kozmetik delikler çeşitli toz veya pisliklerle dolma ihtimali var.

MSI GP66 ise şu an içime sinen tek seçenek gibi duruyor.
Bütçe olarak 22.000 TL'yi geçmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü alın oyun için daha iyi ama illa laptop istiyosanız.
MSI GP76 LEOPARD 10UE-663XTR Dizüstü Bilgisayar, 17.3 FHD 144Hz, Core I7-10870H, 32GB RAM, 512GB SSD, RTX3060 6GB, DOS: Amazon.com.tr ama dediğim gibi masaüstü bilgisayarlar oyun için daha iyi.
Çok istiyordum, fakat hazır sistem dışında masaüstü almak mümkün degil gibi uzun bir süre. Güzel hazır sistemler de mevcut fakat dediğim gibi sabit bir yerde yaşamadığım için girmek istemedim bu işe.
Önerdiğiniz laptop güzel fakat 17.3 inç. Taşınabilirlik bir nebze de olması açısından 15.6 inç arıyorum.

Attığınız MSI GP66 iyi duruyor, en azından kağıt üstünde.
  • Casper Excalibur' dan uzak durun.

MSI maalesef ülkemizde tuzlu birazcık fiyatı. Ama ikisi arasından her türlü MSI alın.
Kağıt üstünde kesinlikle daha iyi, fakat MSI karşısına koyacak herhangi bir alternatif de bulamadım ki kıyas yapabileyim. Sizlerden yardım istememin sebeplerinden biri de bu açıkçası :/

Kağıt üstünde kesinlikle daha iyi, fakat MSI karşısına koyacak herhangi bir alternatif de bulamadım ki kıyas yapabileyim. Sizlerden yardım istememin sebeplerinden biri de bu açıkçası :/
19K civarına Monster var fakat istemiyorsunuz, ASUS' un modeli var. Model ismi ise ASUS TUF Gaming Dash F15 FX516PR-211.

Ek olarak Gigabyte AORUS 15P XC modeli var.

Yeni konular

Geri
Yukarı