Oyun oynama bağımlılığı nasıl bırakılır?

Yeni hobiler edin.
Kitap okuyabilirsin, film-dizi izleyebilirsin, spor yapabilirsin, arkadaşlarınla dışarı çıkabilirsin gibi gibi.

Ben spora başlayarak oynama süremi bayağı bir azalttım. Günde 6-7 saat aralığı oynuyordum ancak hayatıma spor girdiğinden beri 3 saat geçmiyor.

Arkadaşlar çok oyun oynuyorum günde 6 saatten fazla. Ben nasıl bunu bırakabilirim ya da kısabilirim?

Direkt "kısarım" demekle olmuyor, alternatif üretip o alternatif üzerinde yoğunlaşman lazım. Burası da sana kalmış.

Bağımlı olduğunu günde 10 saat civarı oynamassan. Sinirli olursun burdan anlıycan.
Zenginsen kurtuluşun yok. İyi Pc olur altında hep. Ama kötü Pc olursa azaltma ihtimalin var tabi.

Ben spora başlayarak oynama süremi bayağı bir azalttım. Günde 6-7 saat aralığı oynuyordum ancak hayatıma spor girdiğinden beri 3 saat geçmiyor.

Spora gidiyorum hafta içi 3 gün kick boks a gidiyorum.
Yeni hobiler edin.
Kitap okuyabilirsin, film-dizi izleyebilirsin, spor yapabilirsin, arkadaşlarınla dışarı çıkabilirsin gibi gibi.

Arkadaşlarım dışarı çıkmıyoki onlarda bağımlı.
Bunları yazarken bile oyun açık şu an arkada.
Bütün arkadaşlarım anime izliyordu yazda başladım bir animeyi bitirdim şu an narutodayım sizce flim dizi olarak bunları izlesem bir şey olur mu olumsuz falan etkiler mi?

Son düzenleme:
Size tavsiyem okuldaki veya işteki sorumluluklarınızı bitirip sonra oynamanız. Yaşınız kaç bilmiyorum ama gerçekten bir yaştan sonra insan oynamayı azaltıyor. Bir anda bırakamazsınız ama iş veya okuldaki sorumluluklarınızı bitirdikten sonra oyun oynamak yerine alternatif bir hobi bulmayı deneyebilirsiniz, kitap okumak bile uzaklaştırır. Siz şuanlık sadece önemli görevlerinizi etkileyip etkilemediğine bakın ve sonra yeni hobiler bulabilirsiniz, belki kendinizde keşfetmediğiniz bir yetenek vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı