Oyun oynama bağımlılıgını nasıl bırakırım?

Stenzy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
940mx / i5-7200u / 8gb ram / 240gb ssd
Arkadaşlar merhaba. Nasıl bırakabilirim oyun oynamayı? Okuldan geliyorum, sadece oyun oynuyorum. Ciddiyim. Derslerimde geride kalıyorum, bırakmak da istemiyorum.

Bırakmak istemiyorsan bırakamazsın zaten, yavaş yavaş azaltıp derslerine yoğunlaş bence. Arada sırada kafa dağıtırsın.

Arkadaşlar merhaba. Nasıl bırakabilirim oyun oynamayı? Okuldan geliyorum, sadece oyun oynuyorum. Ciddiyim. Derslerimde geride kalıyorum, bırakmak da istemiyorum.
Bende aynı durumdayım ailemin fazla gözüne batmayayım diye 2 3 saati geçmiyorum, işin kötü yanı bilgisayardan sonra ders de çalışamıyorum.

Hocam ben de o yollardan geçtim. Oyunu tadında oynayıp bırakamıyorsan kesinlikle tamamen bırakmak gerekli. Dersten asla önemli değil ben çok acısını çektim sen çekme.

Bırakmam gerektiğinin farkındayım fakat, Oyunlar dışında da yapacak pek birşeyim yok. İşten geliyorum 7-8 saat oynayıp uyuyorum sonra tekrar iş.

Öncelikle telefonunuzda minimal bir launcher kullanın. Bende mobil anlamda işe yaradı. Ana ekranda pek bir.şey yok ve klavye tabanlı launcher kullanıyorum. Kiss launcher. Çok simge görmedikçe oyunlar aklıma gelmez oldu. Tarayıcıda yazı okur hale geldim genelde. Normalde telefon elimdeyken %60-%70 oyun oynardım.

Ayrıca kiss launcher f droid mağazasında bulunur, açık kaynak kodludur ve güvenilirdir hem de bayağı bir hafiftir. Pile de destek olur.

Bilgisayar olarak linuxa geçin diyeceğim ama çok zor biliyorum. Başka dünyaya göz açmak gibi

Geri
Yukarı