Oyun oynama isteği

Kendini şartlandır kafandan çıkarmaya çalış de ki bugün 2 saat matematik çalışırsam 30DK oyun oynayacağım ama verimli çalış.

Sürekli ders veya sürekli oyun olmaz. Tatil olmadan kimse çalışmaz. Sevdiğin şeyleri yapamazsan mutsuz olursun ama buna ölçü koymak zorundasın. Şimdi bunu kısıtlamazsan ilerde hiç oynayamayabilirsin benim gibi.

Ciddi misiniz? Bilgisayarım bile yok. Neredeyse dememin sebebi de akraba veya internet kafe gibi imkanlardı.
İş bankası kumbaralarından al. İnternet kafeye gitmek istediğin zaman parayı kumbaraya at. Dolduğunda annen kumbarayı açtırabilirsin. Böylece internet kafeye gitmek için ne kadar para harcamak üzere olduğunu görürsün, sonra annen parayı kendi banka hesabına yükler, bu şekilde para biriktirmiş de olursun. Sonralarında kendine test kitabı vs. birşey alabilirsin.

Dostum sana açık konuşayım mı? Ben de bu yaşıma kadar (18) hep oyun oynadım neredeyse bilgisayardan veya telefondan her neyse. Ve işin esprisi bunları yaparken pişman olmuyordum çünkü yapabileceğim daha iyi bir şeyin olmadığını düşünüyordum ama artık sanki pişmanlık başlıyor. Yaz tatillerinde bütün gün hiç sallamıyorum bazen aile ziyaretlerini saymazsak bilgisayar başındaydım sabahtan akşama kadar. Ders de yok okul bitmiş. En az 2 yaz tatilim yani 6 ayım böyle geçti düşün dışarı çıkmadım etmedim ama artık geçen zamanı düşününce pişmanlık hissetmeye başlıyorum yavaş yavaş. Derlerdi ama inanmazdım vakit kaybı olduğuna. Açıkçası senin fikrini de buradan değiştirebilir miyiz bilmiyorum. Büyük ihtimalle belli bir süre daha oynamaya devam edeceksin ama sonra pişman olucaksın benim gibi. İnsanız, cahiliz işte. Oyun oynamayı düşünmek yerine ders çalışmayı düşünürsen bırakamazsın elbette. Umarım hayırlısı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı