Oyun oynama isteğim kalmadı

Oyun bağımlılık işidir. Ne kadar çok oynarsan o kadar bağımlısı olursun. Oyundan kısa süreli uzaklaşmalar o bağı yavaş yavaş kopartıp sizi uzun vade de oyunlardan daha fazla uzaklaştıracaktır.
Oyun bağımlılık işi demek güzelmiş. Oyun eğlence aracıdır hayattan kısa süreli(kısadan kastım 1-2 saat) de olsa sorumluluklardan ,sorunlardan ve dertlerden ayırıyor. Eğleniyorsun. Her şeye bağımlı olabilirsin her şey dozajında güzeldir.

Yeni bilgisayar alınca bitirmeyeceğim oyun kalmaz diyordum. Bilgisayarı tamamladım lakin zerre oyun oynama isteğim yok. Oyuna girince içim çok daralıyor ve en fazla 10 dakika oynayıp çıkıyorum. Önceden böyle bir sorunum yoktu. Sizde de öyle oluyor mu yoksa bana mahsus bir durum mu? O kadar oyun ve bilgisayar aldım fakat günlük en fazla 1-2 el CS giriyorum. Oyun oynamayı çok istiyorum fakat girmemle çıkmam bir oluyor. Fikirlerini belirten herkese teşekkür ederim.
Aynı şeyi bende yaşıyorum fakat resim çizerken, farklı aktiviteler deneyebilirsin farklı hobiler bulabilirsin, kitap okuyabilirsin.

Ek olarak arkadaş ortamında beraber oynayabilirsiniz hocam DC üzerinden. Eğer yoksa internette bir sürü oyun sunucusu var. Onlardan illaki bir kaç kişiyle tanışabilirsiniz

Hazır istekte olmayınca bırakmanın tam vakti. Bence biraz sosyal yaşamınıza yoğunluk verin. Dışarı çıkın, spor yapın, bisiklet sürün. Bir süre sonra hiç girme hevesi kalmıyor. Bende format attıktan sonra oyun oynamayı bıraktım. Bence güzel bir kurtulma şekli.

Hazır istekte olmayınca bırakmanın tam vakti. Bence biraz sosyal yaşamınıza yoğunluk verin. Dışarı çıkın, spor yapın, bisiklet sürün. Bir süre sonra hiç girme hevesi kalmıyor. Bende format attıktan sonra oyun oynamayı bıraktım. Bence güzel bir kurtulma şekli.
Yani anlamıyorum oyunları hastalıkmış gibi gören bende eskiden günde 8-9 saat oyun oynuyordum bazen bakın artık 1-2 saat yetiyor ama aynı derecede eğleniyorum. Sosyal yaşamı yerinde ve sporda yapıyorum . Oyundan aldığım zevki başka şeylerde alamıyorum, başka şeylerde de oyunun zevkini alamıyorum. Sonuçta hikayesi güçlü bir oyun olunca sen yaptığın için hareketleri empati ile dizi film yada kitaptan daha fazla içini girmiş oluyorsun mesela. Yani şu ana kadar beni hikayesi ile ağlatan şey bir oyun. Dizi değil, film değil, kitap değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı