Oyun oynama ve kod yazma için AMD mi İntel mi ?

RotRot

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda aklıma takıldı intel i işte hep office programlarında iyi, diye biliriz. AMD ise bizim için hep cayır cayır elektrik çeken ve ısınan bi marka olmuştur. Peki oyun ve programlama için hangisini tercih etmeliyiz ?

AMD, en az İntel kadar güçlü işlemcileri vardır. Fakat aşırı elektrik tüketimi sorunu vardır. Isınma sorunu ise daha çok bilgisayar markası ile ilgilidir. Mesela Casper'ın dizüstülerin de daha çok İntel ve NVİDİA ekran kartı kullanılsa da ısınma sorunu vardır. Ben 8 yıldır AMD'nin ürünlerini kullanıyorum ve aşırı elektrik tüketmesi hariç hiçbir şikayetim yok. Bence AMD'yi tercih etmelisin.

Yani oynayacağın oyuna falan bağlı. Yüksek oyunlar değilse AMD alsan da olur. Ama Intel daha performanslıdır. Elektrik de en fazla ne kadr faturayı etkileyebilecek ki ?

İNTEL oyunlarda performansta iyi olsada AMD kod yazma, internete girme gibi normal kullanımda kesinlikte İNTEL 'den iyi. Benim geçen ay anakart bozulduğu için değiştirdiğim 8 yıllık AMD işlemcim hâla Crysis 3, Gta 4, Call Of Duty Blacks Ops 2 ve birçok oyunu sorunsuz açıyordu.

AMD için fx 9590 istiyorum çünkü AMD ye fazla güvenemiyorum :) ama ona uygun güç verebilecek anakartlar da çok pahalı oluyor. fx 9590 yerine başka bi işlemci mi tercih etsem ?

225 W güç tüketen AMD FX 9590 modelini mi istiyorsunuz :) İ7 4790 render ve oyun için işinizi fazlasıyla görür, fazla render yapmayacağım derseniz de i5 4690 alın ama her türlü AMD'den uzak durun :)

Benim öyle fazla render le işim olmaz oynadığım oyunlar ise GTA 5, CS;GO, LoL, Battlefield 4, ETS 2. Kod yazmak için kullandığım program ; java escape ama öğrenirsem C ++ da düşünüyorum.

Benim öyle fazla render le işim olmaz oynadığım oyunlar ise GTA 5, CS;GO, LoL, Battlefield 4, ETS 2. Kod yazmak için kullandığım program ; java escape ama öğrenirsem C ++ da düşünüyorum.

İ5 4590 bile işinizi görür, onlar fazla ağır değil. Ağır Photoshop, render, H264 işlemleri için üst seviye işlemciler gerekiyor, fakat size 4590 uyar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı