Oyun oynamak saygıyı yitirtir mi?

Hangi çağdasın hocam sen ya millet oyun oynayıp oturduğu yerden yayın yaparak para kazanıp keyfine bakıyor sen oyun oynamak saygınlığı yitirir mi diyorsun🙄
Oyun oynamak günün stresinden uzaklaştırır keyfini yerine getirir moralini yükseltir tabii sabah akşam hiç durmadan oynarsan iyi olmaz her şeyin fazlası zarar.

Hangi çağdasın hocam sen ya millet oyun oynayıp oturduğu yerden yayın yaparak para kazanıp keyfine bakıyor sen oyun oynamak saygınlığı yitirir mi diyorsun🙄
Oyun oynamak günün stresinden uzaklaştırır keyfini yerine getirir moralini yükseltir tabii sabah akşam hiç durmadan oynarsan iyi olmaz her şeyin fazlası zarar.

Neden böyle düşündüğümü de açıkladım hocam okudunuz mu? Birkaç kere bunu yaşadığım için sordum.

Bir de şöyle düşünmeli, dışarıda gezebileceği veya takılabileceği olmayan kişiler buradan arkadaşlık kuruyor. Mesela ben oyun oynamaya başladığımdan beri nece abiler nece arkadaşlar tanıdım ne hikayeler dinledim.
Aynen öyle sosyal fobisi olan insanlar içinde çok iyi oluyor.
Hocam ama bana şöyle geliyor bir insan oyunda vakit geçirince insanlar ona saygı duymuyor gibi geliyor.
Hocam öyle düşünebilirsiniz o sizin şahsi düşünceniz. Bana sorarsanız eğer sırf oyun oynadığınız için insanlar size saygı duymayacaksa o insanlarla muhattap olmamalısınız.

Hayır. İnsanların düşüncelerini de gereğinden fazla önemsemenizi tavsiye etmem. Bir insan size sırf oyun oynuyorsunuz diye öcü gibi bakacaksa düşüncesini takmazsınız olur biter. İyi izlenim oluşturmak gibi bir yükümlülüğünüz yok.

Hayır. İnsanların düşüncelerini de gereğinden fazla önemsemenizi tavsiye etmem. Bir insan size sırf oyun oynuyorsunuz diye öcü gibi bakacaksa düşüncesini takmazsınız olur biter. İyi izlenim oluşturmak gibi bir yükümlülüğünüz yok.

Oyun oynadigin için saygı duymuyorsa sende ona saygı duyma.

Hocam öyle de acaba ben çocukça mı davranıyorum diye bir sorguladım. Onlar telefonla uğraşırken bende telefonda Clash of Clans tarzı bir oyuna girdim ve sanırım birazcık gülünç bir duruma düştüm küçük gibi göründüm.

Hocam öyle de acaba ben çocukça mı davranıyorum diye bir sorguladım. Onlar telefonla uğraşırken bende telefonda Clash of Clans tarzı bir oyuna girdim ve sanırım birazcık gülünç bir duruma düştüm küçük gibi göründüm.

Onların uğraştığı şey de milletin içini kustugu platformlarda gezmek onlar bundan zevk alıyorsa sende oyundan zevk al.

İşte öğle arası olduğunda yemek masasında Hay Day oynuyorum. Bakın Hay Day. Masada ''möö'' diye ses çıkıyor. İşim hukuk üzerine. Demek istediğim şey şu, sürekli ciddi takılmak zorunda değilsiniz, 7/24 iş modunda takılmanıza da gerek yok. Onlar Instagram'da, Twitter'da takılmaktan hoşlanabilir, siz de Clash of Clans oynamaktan. Bunların aralarında nasıl bir üstünlük sıralaması olabilir ki kişinin kendi beğenisinden başka? Sırf insanlar sizi iyi görsün diye kendi beğenilerinizi gizlemeye, saklamaya çalışmayın. Zaten size kıl olacak insan dört dörtlük olsanız da kıl oluyor, bir şekilde kulp takıyor.

Hayır yitirmez oyun sektörü inanılmaz değişti oyun oynayan insanların sayısı arttı ama bu saygı kişiden kişiye değişir.

Onların uğraştığı şey de milletin içini kustugu platformlarda gezmek onlar bundan zevk alıyorsa sende oyundan zevk al.

Çok haklısınız hocam var ya.

İşte öğle arası olduğunda yemek masasında hay day oynuyorum. Bakın hay day. Masada "möö" diye ses çıkıyor. İşim hukuk üzerine. Demek istediğim şey şu, sürekli ciddi takılmak zorunda değilsiniz, 7/24 iş modunda takılmanıza da gerek yok. Onlar Instagram'da, Twitter'da takılmaktan hoşlanabilir, siz de Clash of Clans oynamaktan. Bunların aralarında nasıl bir üstünlük sıralaması olabilir ki kişinin kendi beğenisinden başka? Sırf insanlar sizi iyi görsün diye kendi beğenilerinizi gizlemeye, saklamaya çalışmayın. Zaten size kıl olacak insan dört dörtlük olsanız da kıl oluyor, bir şekilde kulp takıyor.

Doğru hocam kusura arayan bulur da ben genelde herkesle haşır neşir olmam son zamanlarda artık ciddi bir insan olmam gerektiği kanısına vardım bu yüzden böyle şeyler kafamda soru işaretleri uyandırmaya başladı ben ileride itibar sahibi bir insan olmak istiyorum da acaba bunlar bir sorun oluşturur mu diye düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı