Oyun oynamayı nasıl bırakabilirim?

batudemirer

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Yaklaşık 2 senedir her gün 2 saat veya daha fazla bilgisayarda oyun oynuyordum. Bunun bana zararı çok oldu notlarımda düşüş ve hayattan alakam kesildi ben de bugün oyun oynamayı bırakmaya karar verdim. Bunu nasıl yapabilirim pazartesi günü yani yarın test kitabı alacağım onunla zaman geçirmeyi düşünüyorum tabii 1 günümün hepsini test kitabı ile geçiremem televizyonda boş boş şeyler var televizyon izlemekte istemiyorum siz yerimde olsanız ne yapardınız, yanıtlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendine bir program çıkarmak ile başlayabilirsin. En azından bir şeylere uymanı kolaylaştıracaktır başlarda. Bir şeyleri yasaklamak tam çözüm olmayabilir. Okuldan geldin,
  1. Yarım saat mola.
  2. 1 saat okulda yapılanlar tekrar.
  3. 15 dakika mola.
  4. 1 saat ders, soru çözme vb.
  5. Yarım saat yürüyüş.
  6. Akşam saatlerinde de yarım saat yarınki derslere bir göz atarsın.
Geri kalan aralıklarda da istediğini yapabilirsin bu sadece bir fikir, kendine göre düzenleyebilirsin aktiviteleri. Eğer son sınıfsan bir tık çalışma saatlerini arttırabilirsin.

Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz bilmiyorum ama eğer lise veya üniversite sınavının yoksa bırakmanız çok da etkili olmaz. Bıraktığınızda onun boşluğunu illaki dolduracaksınız, youtube izlersiniz, dizi film izlersiniz. Çok da yararı olmaz. Çoğu kişinin yaptığı gibi sadece hafta sonu oynayın, tüm hafta içi derslerinizi ve ödevlerinizi yapın, hafta sonu da ödül gibi olur. Lise veya Üniversite sınavı senesi komple bırakırsınız ve eksikliğini çok hissetmezsiniz.

Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz bilmiyorum ama eğer lise veya üniversite sınavının yoksa bırakmanız çok da etkili olmaz. Bıraktığınızda onun boşluğunu illaki dolduracaksınız, youtube izlersiniz, dizi film izlersiniz. Çok da yararı olmaz. Çoğu kişinin yaptığı gibi sadece hafta sonu oynayın, tüm hafta içi derslerinizi ve ödevlerinizi yapın, hafta sonu da ödül gibi olur. Lise veya Üniversite sınavı senesi komple bırakırsınız ve eksikliğini çok hissetmezsiniz.
Lise 1'e geçtim.

Lise1 kolaydır. Hiç ders çalışmadan 70 alırdım sınava son gün kala akşam 1-2 saat bakarsam 85-90 civarı alırdım. 2 saat oyun hiçbir şey günde 10 saat oynayanlar var. Oyununu oyna ama 2 saat oyna kalan saatlerde ders çalışırsın. Oyunu kesip tamamen derslere odaklanman psikolojini olumsuz etkiler.

Bence halledebilirsin günde 1-2 saat çok değil. Ben gelir gelmez full akşama kadar oyun oynuyarak 97 ortalam ile lise 1'i bitirdim. Tabiki böyle yap demiyorum ama dediği gibi mola vererek gene biraz da olsa kafanı dağıt oyna.

Lise1 kolaydır. Hiç ders çalışmadan 70 alırdım sınava son gün kala akşam 1-2 saat bakarsam 85-90 civarı alırdım. 2 saat oyun hiçbir şey günde 10 saat oynayanlar var. Oyununu oyna ama 2 saat oyna kalan saatlerde ders çalışırsın. Oyunu kesip tamamen derslere odaklanman psikolojini olumsuz etkiler.
Şöyle yapmayı düşünüyorum rehberlik hocasından çalışma programı alıp dinlenme saati yerine bilgisayarda vakit geçirmeyi koymayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı