Oyun oynanan telefonun ömrü erken mi biter?

Arkadaşlar merhaba. Çoğu kişinin dediği gibi "oyun oynanan telefonun ömrü çabuk biter" lafı doğru mudur?
Oppo telefonumda çok fazla oyun oynuyordum.1-2 sene çok fazla şarjda vs oynadım ve telefonun anası ağladı.Aynı telefon annemde de vardı ve 1 ay önce speed test yaptığımda benimkinin daha geride kaldığını görmüştüm.Bu bence telefondan telefona değişir.İphone telefonların işlemcisi vs kolay kolay yorulmaz ama Android için bunu söyleyemem

Ben Huawei P30 Lite kullanıyorum. Bu cihaz için yorum yapabilir misiniz?

Bu modelin ısındığı hakkında duyumlar almıştım. Cihazınızla oyun oynayabilirsiniz fakat aşırı ısınmasına izin vermeyin uygulama falan bırakmayın arkada şarjda oynamayın oyununuzu 15'ten sonra oyunu salın böyle yaparsanız bir sorun olacağını düşünmem.

Bu modelin ısındığı hakkında duyumlar almıştım. Cihazınızla oyun oynayabilirsiniz fakat aşırı ısınmasına izin vermeyin uygulama falan bırakmayın arkada şarjda oynamayın oyununuzu 15'ten sonra oyunu salın böyle yaparsanız bir sorun olacağını düşünmem.

Evet hocam ısınma hakkında doğru diyorsunuz kameraya yakın kısım ısınıyor. Isınmasa iyi cihaz gibi.

Sürekli sosyal medyada dolaşırsan depolama birimi daha çok yorulur.

Oyun daha çok sürekli kendi içerisindeki olasıkları yazar, okur.
Sosyal medya ise sürekli yeni içerikleri önüne çıkarır. Bu da telefonun depolama birimini daha çok yıpratır.

Oyun ise grafik ve işlemciyi daha çok yorar. Bu yongalar ise uzun ömürlüdür.

Batarya zaten doğal olarak ömürlü bir şey. Ekranın açık kalması onu öldürmek için yeter, çok takmamak lazım.

Grafik işlemciler ise öyle kolay ölen bir şey değil.

Doğal olarak batarya dışında uzun süreçte eksin kolay kolay olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı