Oyun oynarken A8 6600K sistem kapanıyor

Zbyszek

Centipat
Sistemim;
A8 6600k.
500GB HDD.
6 GB 4+2 (sadece 4 olarak gözüküyor nedenini bilmiyorum)
Everest marka bir PSU 400 Watt modeli: EPS-1660C
Gigabyte F2A88XM-D3H rev 3.0

LoL ve herhangi bir oyun oynarken kapanıyor bilgisayarım. Isıdan olduğunu düşünmüyorum çünkü OCCT testi yaptığımda her bölümden en az 2-3 dakika yaptım. CPU ve Power testi 10 dakikayı geçti sadece bellek testi crash verdi. Ama LoL oynarken daha 1. dakikadan kapanıyor bilgisayarım. Çözümlerinizi bekliyorum.

İşletim sistemim Windows 10 PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem yenimi ? Termal macunu en son ne zaman yeniledin ?
Eğer sistem yeniyse ve işlemcinde sorun yoksa güç kaynağı sorunludur. Bu hazır sistemlerde insanlara ekran kartını işlemciyi çok iyi gibi gösterip diğer parçalardan kısıyorlar.

Sistem yeni mi? Termal macunu en son ne zaman yeniledin?
Eğer sistem yeniyse ve işlemcinde sorun yoksa güç kaynağı sorunludur. Bu hazır sistemlerde insanlara ekran kartını işlemciyi çok iyi gibi gösterip diğer parçalardan kısıyorlar.

Termal macunu yok fakat 10 dakikalık CPU testinden sağa çıkıp oyuna girince 1 saniyede kapanması ısıdan kaynaklı olmadığını düşündürüyor. Ve yeni sistem değil yaklaşık 3 4 yıldır kullanıyorum.

Termal macunu yok fakat 10 dakikalık CPU testinden sağa çıkıp oyuna girince 1 saniyede kapanması ısıdan kaynaklı olmadığını düşündürüyor. Ve yeni sistem değil yaklaşık 3 4 yıldır kullanıyorum.

Sorun ya işlemci ya da güç kaynağında. Eğer sorunun işlemcide olduğunu düşünürsen termal macun yenile. PSU'dan kaynaklanıyor ise yeni PSU alacaksın mecbur.

Sorun ya işlemci ya da güç kaynağında. Eğer sorunun işlemcide olduğunu düşünürsen termal macun yenile. PSU'dan kaynaklanıyor ise yeni PSU alacaksın mecbur.

Herhangi bir PSU tavsiyeniz ya da bir termal macun tavsiyeniz var mıdır? Benim termal macun için aklımdaki Arctic MX-4 2019 Edition. Sizin öneriniz nedir PSU ve termal macun marka-modeli hakkında?

Herhangi bir PSU tavsiyeniz ya da bir termal macun tavsiyeniz var mıdır? Benim termal macun için aklımdaki Arctic MX-4 2019 Edition. Sizin öneriniz nedir PSU ve termal macun marka-modeli hakkında?

Termal macun marka model fark etmez. PSU'dan fazla anlamıyorum ama siz bütçe belirtirsenize burada yardımcı olacak bir sürü kişi var. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı