Oyun oynarken aniden ekranın gidip gelmesi

KarsonTR

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorunum var. Oyun oynarken monitör aniden kapanıyor ve geri açılıyor. Fakat açıldığında çoğu oyun ya yanıt vermiyor kapatmak zorunda kalıyorum ya da direk kapanıyor. Bazen de kişisel bilgisayarınızda bir sorun yeniden başlatılması gerekiyor hatası alıyorum. Hata kodu sürekli değişiyor. Bu arada bazen ekranda küçük küçük yeşil noktalar oluyor. Ben ekran kartı ayarlarıyla oynayınca mesela yüksek performanslı bellek saatini artırınca o noktalar gidiyor. Fakat çözüm bulamadım. Ayarları kurcalamazsam noktalar gitmiyor hatta bazen oyunlarda grafik bozulmaları oluyor renkler nesneler birbirine giriyor sonra crash yiyorum. Ekran kartı arızası olduğunu düşünüyorum fakat bir çözümü var mı merak ediyorum. Ekran kartım AMD ATI Radeon HD 4730.

(Bildirim almak için mesaj yazıyorum bu mesajı cevaplamayın)

Ekran kartı ayarlarını standarta çektim sadece fan hızını kendim yaptım. İlk resimde PC boşta sadece arkada Discord ve Chrome açık. Sıcaklık en düşük 53 derece oldu. 2. resimde rastegele bir oyun denedim oyun Minecraft fakat onda da sorun yaşıyordum. Oyunu oynarken sıcaklık 64 dereceyi gördü bir süre oynadım fakat çok uzatmadım daha da artabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-02-24 124011.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-24 124011.png
    124,8 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.png
    2.png
    126,1 KB · Görüntüleme: 30
Ekran kartı ayarlarını standarta çektim sadece fan hızını kendim yaptım. İlk resimde PC boşta sadece arkada Discord ve Chrome açık. Sıcaklık en düşük 53 derece oldu. 2. resimde rastegele bir oyun denedim oyun Minecraft fakat onda da sorun yaşıyordum. Oyunu oynarken sıcaklık 64 dereceyi gördü bir süre oynadım fakat çok uzatmadım daha da artabilir.
Bilgisayarındaki oyunları sayar mısın?
Ve bütün donanımını.

Bilgisayarındaki oyunları sayar mısın?
Ve bütün donanımını.

Tabii ki. Sistemim; Intel Core 2 Duo E8400 işlemci, ekran kartım AMD ATI Radeon HD 4730, ASUS P5G41C-M lx anakart, 4 GB RAM, everese 250W PSU, 1TB SSD, 500 GB harddisk (Sistemim düşük zaten yenilemeyi düşünüyorum). Oyunlarım (bazılarını PC kaldırmıyor ama gene de sayacağım); PUBG, CS:GO, Minecraft, World of Tanks, War Thunder, Blazing Sails, Stranded Deep, Cities Skylines, Hearts of Iron IV, The Long Dark, Call of Duty Modern Warfare serisi ve son olarak Mount and Blade Warband. Bilgisayarımdaki tüm oyunlar bunlar :)

Sistemde o baştaki yazdığınız yazıdan dolayı ben de ekran kartından şüpheleniyorum.
O noktalar meselesi ekran kartı gitme belirtisi.
Bize minidump raporlarını atar mısın?
Ve ekran kartı driverini değiştir ya bir eski drivere ya da bir yenisine geç.
Sürücü kaldırmayı DDU ile yap.
Ve ekran kartının 4730 olduğuna emin misin?

Sistemde o baştaki yazdığınız yazıdan dolayı ben de ekran kartından şüpheleniyorum.
O noktalar meselesi ekran kartı gitme belirtisi.
Bize minidump raporlarını atar mısın?
Ve ekran kartı driverini değiştir ya bir eski drivere ya da bir yenisine geç.
Sürücü kaldırmayı DDU ile yap.
Ve ekran kartının 4730 olduğuna emin misin?

Evet bende öyle düşünüyorum. Ekran kartı'nın miadı doluyor olabilir. Zaten bende pek bir şey beklemiyorum karttan 12 yıl olmuş :D buyurun minidump dosyalarını nasıl atacağıma baktım RAR halinde Yandex diske attım. Minidump.rar

Evet bende öyle düşünüyorum. Ekran kartı'nın miadı doluyor olabilir. Zaten bende pek bir şey beklemiyorum karttan 12 yıl olmuş :D buyurun minidump dosyalarını nasıl atacağıma baktım RAR halinde Yandex diske attım. Minidump.rar
Ben dump okuyamam maalesef şu hocalarımızı bekleyeceğiz.
@Bora Dere @Enes3078

Yeni konular

Geri
Yukarı