Oyun oynarken aniden oyunun hata vermeden kapanması

abalta

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba son günlerde şöyle bir sorunum var. 2 saat oyun oynuyorum hiçbir tekleme vs. yok. Sonra aniden oyun kapanıyor. Ne bir hata var ne de başka birşey. Cpu sıcaklığına baktım kapandığı anda en fazla 80 dereceyi gördüm. Tekrar girdiğimde bu sefer sürekli atıyor 2 dk duruyor sürekli atıyor. Birkaç oyunda bu başıma geldi. Problem donanımsal mı değil mi anlam veremedim.

Tam oyundan attığı esnada görev yöneticisinden CPU ve GPU yüzdelerinin %100 olduğunu ve Power usage kısmının da HIGH olduğunu gördüm.

Bilgisayar özelliklerim şu şekilde;

Intel Core i5 4670K
Msi GTX 980Ti
16 gb DDR3 Ram 2400 Mhz

Son düzenleme:
Merhaba son günlerde şöyle bir sorunum var. 2 saat oyun oynuyorum hiçbir tekleme vs. yok. Sonra aniden oyun kapanıyor. Ne bir hata var ne de başka birşey. Cpu sıcaklığına baktım kapandığı anda en fazla 80 dereceyi gördüm. Tekrar girdiğimde bu sefer sürekli atıyor 2 dk duruyor sürekli atıyor. Birkaç oyunda bu başıma geldi. Problem donanımsal mı değil mi anlam veremedim.

Tam oyundan attığı esnada görev yöneticisinden CPU ve GPU yüzdelerinin %100 olduğunu ve Power usage kısmının da HIGH olduğunu gördüm.

Bilgisayar özelliklerim şu şekilde;

Intel Core i5 4670K
Msi GTX 980Ti
16 gb DDR3 Ram 2400 Mhz
Driverlarını kontrol edebilir misin bana az o tip bir durum gibi geldi yani eksik bir şey çalışmasını engelliyor gibi. Çünkü bu sistemle kolay kolay herhangi bir oyundan düşmemen gerekir. Düşse bile bir hata vs vermeli.

Benimde başıma geliyor.Bende farkediyorum ki CPU %100 olmuş.Sanırsam bundan kaynaklı bir sorun.Sistem gereksinimleri ucu ucuna yetiyor PC o yüzden tek bir oyunda karşılaştım bu problemde.

Benimde başıma geliyor.Bende farkediyorum ki CPU %100 olmuş.Sanırsam bundan kaynaklı bir sorun.Sistem gereksinimleri ucu ucuna yetiyor PC o yüzden tek bir oyunda karşılaştım bu problemde.
Pek sanmıyorum i5 4670K ya sahibim yazmış

İ3-2120 ile warzone dahil çoğu oyunu oynadım ve herhangi birinde atması gibi bir durum ile karşılaşmadım. Büyük ihtimalle eksik bir şeyler var. Ha ama böyle bir ihtimal üstünde duruyorsan işlemcinin çarpan kilitleri açık biosdan %5-6 gibi bi değerle yükseltip bunu deneyebilirsin.

Şimdi eski konulardan şunu gördüm. Sorun DirectX12 PROblemi olabilir demişti bir arkadaş. Şu an oynadığım Hitman 2016'da ayarlarda DirectX12 açıktı onu 11'e çektim bu sefer oyundan atmadı bayağı bir dolandım. CPU yine %100'dü ama oynatıyordu. Oyundan atma şu ana kadar CoD: MW ve Hitman'de başıma geldi. CoD'u da kontrol edeceğim onda da acaba DirectX12 aktif mi diye. Bunların yanında bir de kingdom come delivarance oynuyorum. O oyun da CPU ve GPU'yu zorlayan bir oyun ama onda hiç atma olmadı.

İlgili konuyu burada gördüm: Oyunun Aniden Kapanması - Technopat Sosyal
Pek sanmıyorum i5 4670K ya sahibim yazmış

İ3-2120 ile warzone dahil çoğu oyunu oynadım ve herhangi birinde atması gibi bir durum ile karşılaşmadım. Büyük ihtimalle eksik bir şeyler var. Ha ama böyle bir ihtimal üstünde duruyorsan işlemcinin çarpan kilitleri açık biosdan %5-6 gibi bi değerle yükseltip bunu deneyebilirsin.

Normalde işlemci overclock'lu 3.4'tü 4.0'a yükseltebiliyordum. Ben de Warzone'u vs. çok rahat oynuyorum. Şu an directx12'den şüphelendim. Şimdi COD: MW'de de kontrol edicem. Onda da atıyordu.

Virüs olabilir. Parçaları yüksek bir seviyede kullanan bir virüs. Çünkü benim de başıma geldi. GTA V oynarken çat diye kapanıyordu sürekli error veriyordu. Format atıp tekrar indirdim şu an çok güzel oynanıyor. Sisteminizi isterseniz bir virüs taramasından geçirin.

Virüs olabilir. Parçaları yüksek bir seviyede kullanan bir virüs. Çünkü benim de başıma geldi. GTA V oynarken çat diye kapanıyordu sürekli error veriyordu. Format atıp tekrar indirdim şu an çok güzel oynanıyor. Sisteminizi isterseniz bir virüs taramasından geçirin.

Ne olur nolmaz bir taratayım ama şu an için DirectX'ten şüpheleniyorum. Şimdi CoD: Mw'den çıktım. En ufak bir kasma dahi olmadı. Oyuna girmeden önce şu Video'daki çözümü denedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Yeni konular

Geri
Yukarı