Oyun oynarken aniden ses ve görüntü gitti

ribatturan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün oyun oynarken birden bire ses, görüntü, klavyenin ve farenin ışıkları gitti, fakat bilgisayar çalışıyordu. Ben de hızlıca kasanın tuşundan bilgisayarı kapadım. İlk defa böyle bir sorunla karşı karşıyayım, Ryzen 5 3600 adlı işlemciye geçeli birkaç hafta olmuştu. Şu anlık aklıma gelen ilk sorun PSU'dan kaynaklı olabileceği. PSU'm yaklaşık 7 yıllıktı, sizce ne yapmalıyım?

Merhabalar, bugün oyun oynarken birden bire ses, görüntü, klavyenin ve farenin ışıkları gitti, fakat bilgisayar çalışıyordu. Ben de hızlıca kasanın tuşundan bilgisayarı kapadım. İlk defa böyle bir sorunla karşı karşıyayım, Ryzen 5 3600 adlı işlemciye geçeli birkaç hafta olmuştu. Şu anlık aklıma gelen ilk sorun PSU'dan kaynaklı olabileceği. PSU'm yaklaşık 7 yıllıktı, sizce ne yapmalıyım?
Ekran kartınız AMD mi?

Kasanıza elektrik geliyor mu RGB varsa ordan kontrol edin eğer kasaya elektrik gelmiyorsa psu vefat etmiş olabilir. Kaç W'di ?
750W'idi. Psu'nun yakın zamanda öleceğini düşündüğüm için 650W Psu sipariş etmiştim. Ancak şu anda anakartın ışığı yanıyor.
Açtığınız zaman yine aynı sorunu yapıyor mu?
Şimdi deneyip cevaplayacağım. Açmaya biraz korkuyorum açıkçası 😅
O.C yaptığım zaman bende de aynısı oluyor. Ses ve görüntü kesiliyor ve reset atınca düzeliyor.
Hocam ekran kartı ve işlemcide overclock yok. Ancak BIOS'ta d.o.c.p. ayarı açıktı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı