Oyun oynarken bilgisayar ekranı donuyor ve dırr sesi geliyor

Bilgisayarda önemli dosyalar var formatlarsam hepsi silinir :/ Zaten depolamam için boyutu büyük bir depolama aygıtım yok. Şimdi virüsler gitti her şey tamam fakat bilgisayar bazen çok geç bazen çok geç açılıyor, anlamıyorum 12 GB ram var neden böyle oluyor. İlk açılışta bilgisayar çok hantal oluyor. Sonra düzeliyor yazı yazarken mesela şuan 1 sn sonra harfler gözüküyor. Çoğu zaman görev yöneticisinde 30-40 taneye yakın Windows Hesap Makinesi (32 bit) diye bir şeye rastlıyorum tek tek sonlandırıyorum bir tanesi kalıyor sonlandırdıkça tekrar geliyor. Nerdeyse tüm programları sildim nedense durum hep böyle yavaş, acaba win 8.1'e geçsem her şey düzelir mi :( Virüs programlarından bile milyonlarca virüs bulaştı, hatta usb belleğime de bulaştı her şey kısayol ve hala çözemedim :(

Aynı sorun bendede var hoparlör takılıysa çıkart veya tam olarak sabitle. Ben 4-5 ay bu sorunla uğraştım. Sonunda bilgisayar Windows 10'u kaldırmıyor diye format attım. Sorun hoparlörde. O yüzden hoparlör takma sesi geliyor. Hoparlör yerinden çıkıyor.

Bu sorun genelde ekran kartının aşırı ısınmasından kaynaklanır. Ekran kartınız nedir ve soğutması verimli çalışıyor mu?

Recep aynı sorun benim masaüstümde de var bilgisayar kilitlenip dırrr diye ses geliyor ses veren cihazımdan. Bende resetlemek zorunda kalıyorum. Ekran kartım MSI Gtx 1070 X modeli. Soğutmasında sorun olacağını düşünmüyorum çünkü masaüstünde takılırken yapıyor oyun oynarken de. Nerede denk geleceği belli değil.

Konuyu canlandıracağım. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Oyun esnasından aniden donuyor ve arka planda çalan müzik de takılıyor o malum sesi vererek. Bugün test etme fırsatım oldu ısı değerlerini. Arka arkaya 2 oyun açtım bıraktım. 1 saate yakın sürede kontrol ettiğimde ekran kartı maksimum 98 dereceyi görmüş ve bu anormal bir durum. Acaba bilgisayar tamamen kitlenip kalması bu durumla alakası var mıdır? Ek olarak kitlendiğinde klavyemin ışığı da kesildi.

Konuyu canlandıracağım. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Oyun esnasından aniden donuyor ve arka planda çalan müzik de takılıyor o malum sesi vererek. Bugün test etme fırsatım oldu ısı değerlerini. Arka arkaya 2 oyun açtım bıraktım. 1 saate yakın sürede kontrol ettiğimde ekran kartı maksimum 98 dereceyi görmüş ve bu anormal bir durum. Acaba bilgisayar tamamen kitlenip kalması bu durumla alakası var mıdır? Ek olarak kitlendiğinde klavyemin ışığı da kesildi.
Aynı sorun bende var pc kitleniyor dıııt sesi geliyor kalvye ışığı sönüyor. Stres testi HD tune de bir sıkıntı yok neden yapar bunu :(

Geri
Yukarı