Oyun oynarken bilgisayardan gelen aşırı ses

Reshadxan

Hectopat
Merhaba. Sorunum oyun oynarken bilgisayardan gelen aşırı ses. Çok rahatsız ediyor beni. Özellikle yüksek grafikli oyunlar oynarken daha çok olması. CS:GO oynarken 250 300 FPS hiçbir ses gelmiyor. GTA 5 ( Ultra ) Battlefield (High ) 5 oynarken çok yüksek ses geliyor. Aşırı sıcaklık çıkıyor yukarı fanlardan. Ses cızırtı olarak geliyor. Fan seslerinden bahsetmiyorum. Cızırtı geliyor. Fan sesi doğal olarak gelmeli zaten. CPU ısı 50-55 derece oluyor. Ekran kartı Gaming X olduğundan zaten 60 dereceye gelmiyor hiç. PC özellikleri i5 4690K. 8 GB RAM. Msigtx 1060 6 GB. MSI H97M-G43. PSU Thermaltake 450W Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün fanlara detaylı temizlik yap kıl fırça ile derinliklere gir çünkü kalıplaşmış kirler hava ile çıkması zordur.
Hala ses gitmiyorsa cihaz yüke bindiği için kasa içindeki boş kablo başı v.b. şeyler titreşim yapıyor olabilir. Onlarıda bir derle topla ses hala devam ediyor ancak cihazını saatlerce sorunsuz kullanıyorsan fazla dert etme. (ilk başta dediğim gibi ses fanlardan biri hafif yalpalama yapıyormuş gibi)

Son düzenleme:
7-8 aydır toz temizliği yapmadım. Kasayı açıp sesi dinlerken nerden geldiğini anlamak olmuyor.
bu sisteme 450w yetmiyor mu? . PSU güç yetmediği için zorlanıyor onun sesi olduğunu düşünüyordum

Son düzenleme:
Merhaba. Sorunum oyun oynarken bilgisayardan gelen aşırı ses. Çok rahatsız ediyor beni. Özellikle yüksek grafikli oyunlar oynarken daha çok olması. CS:GO oynarken 250 300 FPS hiçbir ses gelmiyor. GTA 5 ( Ultra ) Battlefield (High ) 5 oynarken çok yüksek ses geliyor. Aşırı sıcaklık çıkıyor yukarı fanlardan. Ses cızırtı olarak geliyor. Fan seslerinden bahsetmiyorum. Cızırtı geliyor. Fan sesi doğal olarak gelmeli zaten. CPU ısı 50-55 derece oluyor. Ekran kartı Gaming X olduğundan zaten 60 dereceye gelmiyor hiç. PC özellikleri i5 4690K. 8 GB RAM. Msigtx 1060 6 GB. MSI H97M-G43. PSU Thermaltake 450W Sorun ne olabilir?
Merhaba, aynı sorundan ben de şikayetçiyim. Ses benim kasamdan gelen ses ile birebir aynı. Sorunu çözebildiyseniz lütfen nasıl çözdüğünüzü anlatabilir misiniz?

Geri
Yukarı