Oyun Oynarken Bir Anda Monitor Kapanıyor

• Konuyu başlatan CihanUnlu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 16B
C

CihanUnlu

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba bf3 online oynuyorum ekran kartım oyunu ultrada bile sorunsuz kaldırırken ben yük binmesin diye her oyunu low'da oynuyorum. Öyle grafik takıntım yoktur. İşlemciyede fan aldım taktım cooler master hyper 212 evo. Lakin dün akşam Bf3 online oynarken yaklaşık 1 saat sonra bir anda monitorun ekranı gitti. Açma kapama tuşu turuncu oldu. Ama kasa halen çalışırdurumdaydı. Dedim acaba kablo mu çıktı baktım yok gelmiyor ekran. son ihtimal pc res attım o zaman ekran geldi. Pc res attığımda ekran geldiğinde kablolar ile alakalı olmadığını anladım. Isınıyor desem oyunları bile lowda oynuyorum. Performansa göre fanları otomatik döndürebileceğim ekran kartı menusunden veya bios'dan bir ayar var mı?

- - - Güncellendi - - -

Recep beyden yardım bekliyorum.

Bende bf3 oynarken 1-2 kere ekran kararıyor. Monitör gitmiyor ama dvi dan bağladığım zaman olmuyor, Hdmi dan bağlantı yaptığım zaman oluyor. Ben de çözemedim anlamadım gitti sanki monitör çözünürlük değiştirir ya kararır sonra tekrardan açılır onun gibi oluyor.

Valla bazen grafiğin yoğunalştığı yerlerde mesela birşey patladığında felan anında masaustune yolluyor. Acayip acayip sorunlar oluyor kasayı komple vatana göndericem daha alalı 6 ay oldu

Monitör dursun sanırım ekran kartından kaynaklanan bir sorun. Hakkı Özcan isimli arkadaşın dediğine bakma. Bende de oluyordu ama benimki 1 sn kararıp geri geliyordu ekran kartın oturmamışsa yada veri yollama portlarında arıza varsa olabilir.

- - - Güncellendi - - -

Aynı anda cevap atmışız görmedim Powercolor'da ısınma sorunu pek olacağını sanmıyorum HDMI'dan bağlayınca oluyor demişsin acaba o portta mı sorun var.

Monitör dursun sanırım ekran kartından kaynaklanan bir sorun. Hakkı Özcan isimli arkadaşın dediğine bakma. Bende de oluyordu ama benimki 1 sn kararıp geri geliyordu ekran kartın oturmamışsa yada veri yollama portlarında arıza varsa olabilir.

- - - Güncellendi - - -

Aynı anda cevap atmışız görmedim Powercolor'da ısınma sorunu pek olacağını sanmıyorum HDMI'dan bağlayınca oluyor demişsin acaba o portta mı sorun var.

Vga ile bağlanıyorum dostum HDMI ile kullanmıyorum bazen grafiğin yoğunlaştığı yerlerde mesela patlama sahnelerinde masaustune atıyor. İşlemcidede soğutucu var yani ısınmıyor.

Pardon yanlış anlamışım. Vga zaten eski bir sistem ama ondan olmaz. Ekran kartının fanları dönüyor mu ? Birde monitörün markası ne ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı