Oyun Oynarken Exceria SSD Kullanımı %100 Oluyor ve Oyun Kapanıyor

Yilmaz777

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, oyun oynarken aradan 1 saat gibi bir süre geçtikten sonra SSD kullanımı %100 oluyor ve oyun kapanıyor. Oyun kapandıktan bir süre sonra SSD kullanımı düşüyor ama yeniden oyuna girdikten yine 1-1.5 saat sonra yine aynısı oluyor. Her oyunda olmuyor bu. Benim tahminimce biraz ağır oyunlarda oluyor. Mesela Zula'da hiç yaşamadım ama Far Cry 5'te her 1-2 saatte bir kapanıyor oyun disk kullanımı yüzünden. Virüs taraması yaptım. Sistem yeni sayılır, 2 ay falan oldu.

SSD: Kioxia Exceria 240 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kullanımı yüzünden oyun kapanmaz. Oyununuz orijinal mi?
Oyunum orijinal ve kapanıyor. Bazen de donup kalıyor oyun. Oyun kapanır kapanmaz görev yöneticisini açıyorum %100 disk kullanımı gözüküyor ve %100 iken bilgisayar o kadar yavaşlıyor ki bazen fare imleci bile donuyor.

Oyunum orijinal ve kapanıyor. Bazen de donup kalıyor oyun. Oyun kapanır kapanmaz Görev Yöneticisi'ni açıyorum %100 disk kullanımı gözüküyor ve %100 iken bilgisayar o kadar yavaşlıyor ki bazen fare imleci bile donuyor.

Sorunu çözdünüz mü? Şu an aynı sorun bende de oluyor %100 kullanım olup oyundan atıyor. PC reslemeden tekrar kullanamıyorum SSD'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdünüz mü? Şu an aynı sorun bende de oluyor %100 kullanım olup oyundan atıyor. PC reslemeden tekrar kullanamıyorum SSD'yi.
çözebildinizmi bendede aynı sorun var

Arkadaşlar, oyun oynarken aradan 1 saat gibi bir süre geçtikten sonra SSD kullanımı %100 oluyor ve oyun kapanıyor. Oyun kapandıktan bir süre sonra SSD kullanımı düşüyor ama yeniden oyuna girdikten yine 1-1.5 saat sonra yine aynısı oluyor. Her oyunda olmuyor bu. Benim tahminimce biraz ağır oyunlarda oluyor. Mesela Zula'da hiç yaşamadım ama Far Cry 5'te her 1-2 saatte bir kapanıyor oyun disk kullanımı yüzünden. Virüs taraması yaptım. Sistem yeni sayılır, 2 ay falan oldu.

SSD: Kioxia Exceria 240 GB.
çözebildinizmi acaba bendede aynı sorun var

Geri
Yukarı