Oyun oynarken G531GT Wi-Fi ve Bluetooth sürücüleri siliniyor

xenyvus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 1 ay önce Wi-Fi sürücüm sürekli hata veriyordu, driverları sildikten sonra BIOS ayarlarını sıfırladım ve hata düzeldi. Bugün ise laptopumu Turbo moda alıp 15 dk. CS:GO oynadıktan sonra ağ hatası almaya başladım. Başta açıkladığım çözümü denedim, düzeldi ancak 15 dk. oyun oynadıktan sonra her seferinde Wi-Fi driverı kendi kendine siliniyor. Ek olarak tam bu sorun olduğunda bazen 1-2 saniye donma oluyor ve hoparlörden parazit sesi geliyor. En son olarak Wi-Fi driveri tamamen silindi. Wi-Fi şu an hiç çalışmıyor. Ek olarak Bluetooth da gitti. Sorun yazılımsal mı, donanımsal mı anlayamadım. Bir tamirciye götürmem gerekli midir?

Laptop: ASUS ROG G531GT; GTX 1650, i5 9300H, 16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    55,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsaldır, yazılımın kendi kendine silindiğini ilk defa sizden duyuyorum. Büyük ihtimalle aygıtta bir şeyler yerine oturmamış. Kaybolmasının sebebi bu temassızlık olabilir.

Hocam şu linkteki sürücüyü kurar mısınız?
Yükledim kurdum, şuan sorun yok gibi, tekrardan tam yükte test edeceğim bakalım sonuç ne olacak.
Yükledim kurdum, şuan sorun yok gibi, tekrardan tam yükte test edeceğim bakalım sonuç ne olacak.
Hocam tam yükte yarım saat civarı kullandım bilgisayarımı bir sıkıntı olmadı ama tam olarak düzeldiğini düşünmüyorum ek olarak bir başka makalede şu yazılanları yaptım;
"Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz."
Umarım bundan sonra sıkıntı yaşamam.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    44,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Yükledim kurdum, şu an sorun yok gibi, tekrar tam yükte test edeceğim bakalım sonuç ne olacak.

Hocam tam yükte yarım saat civarı kullandım bilgisayarımı bir sıkıntı olmadı ama tam olarak düzeldiğini düşünmüyorum ek olarak bir başka makalede şu yazılanları yaptım;
"Yaşadığınız problem ile ilgili olarak başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /scannow" yazıp enter tuşuna basınız.(tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz."
Umarım bundan sonra sıkıntı yaşamam.

İçinizin rahat etmesini istiyorsanız yönetici komut isteminde chkdsk /f /r komutunu da girebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı