Oyun Oynarken Görüntü Gidiyor

radyoaktifmantı

Centipat
Selam, Mafia 2 oyunun yükledim bu karantina günlerinde nostalji olsun diye. Oyunu yükleyip açtığımda sürekli olarak USB taktığımızda ve çıkardığımızda gelen sesi duyuyorum. Ve USB sesine ek olarak monitorde ki görüntü de gidip geliyor. Ve oyunun oynanmasını bırakın menüye bile zor erişim sağlıyorum. Fikri olan var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, Mafia 2 oyunun yükledim bu karantina günlerinde nostalji olsun diye. Oyunu yükleyip açtığımda sürekli olarak USB taktığımızda ve çıkardığımızda gelen sesi duyuyorum. Ve USB sesine ek olarak monitorde ki görüntü de gidip geliyor. Ve oyunun oynanmasını bırakın menüye bile zor erişim sağlıyorum. Fikri olan var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
O sesin sebebi şunlar olabilir: Monitör güç kablosunda temassızlık olabilir.(Yerine tam oturmamış olabilir) ya da görüntü aktarımı sağlayan kabloda temassızlık olabilir.

Grafik kartı sürücüsü yeniliyor gibi. Tüm grafik sürücülerini kaldırıp tekrar kurun.
hocam ekran kartım en güncel versiyonda. oyunu bundan 1 hafta önce ilk yüklediğimde grafik ayarlarını yükselttikten sonra hata almaya başladım. daha sonra o kapanıp tekrar gelen ekrana rağmen ayarları düşürmeme oyunun silip tekrar yüklememe rağmen herhangi bir sonuç alamadım. eskiden sorunsuz calıstıran sistem şu an açmıyor. yardım edin lütfen

Sistemini ne zamandır kullanıyorsun? Firmalar son sürücülerde bu tarz hatalar yapabiliyor. Örn. Windows'un update sonrası bazı kullanıcılarda dosyaların silinmesi gibi. Son sürücüyü kaldırıp birkaç versiyon öncesini kurun. Test amaçlı. Sonuca göre ilerleriz.

Sistemini ne zamandır kullanıyorsun? Firmalar son sürücülerde bu tarz hatalar yapabiliyor. Örn. Windows'un update sonrası bazı kullanıcılarda dosyaların silinmesi gibi. Son sürücüyü kaldırıp birkaç versiyon öncesini kurun. Test amaçlı. Sonuca göre ilerleriz.
sistem çok eski yaklaşık 10 yaşında. ama 10 senelik sisteme yeni oyunlar yeni uygulamalar yüklemiyorum ki bundan 5-6 sene evvel sorunsuz oynayan çalışan bir oyun bugün hata versin. hocam ayrıyetten bugün mafia2 oyunu dışında başka bir oyunda daha aynı hatayı almaya başladım. oyun akışında belli bir zamanda ekran bir anda kararıyor usb sesi geliyor ve oyuna devam ediyorum.
Grafik kartı sürücüsü yeniliyor gibi. Tüm grafik sürücülerini kaldırıp tekrar kurun.
hocam bu arada söylediğiniz işlemi an itibarıyla yaptım herhangi olumlu bir sonuç alamadım şikayetler aynen devam ediyor

Son düzenleme:
Ekran kartınız nedir acaba? Bende NVIDIA marka kart var, bendede bazen ekran gidip geliyor. Ancak çok nadir oluyor. Belki son sürücüde sorun olabilir. Daha öncekini yüklemeyi deneyin. Bu arada başka bir monitörünüz varmı? Sorun monitörde olabilirmi?

Ekran kartınız nedir acaba? Bende NVIDIA marka kart var, bendede bazen ekran gidip geliyor. Ancak çok nadir oluyor. Belki son sürücüde sorun olabilir. Daha öncekini yüklemeyi deneyin. Bu arada başka bir monitörünüz varmı? Sorun monitörde olabilirmi?

AMD Radeon 4650 HD, Monitörde olduğunu düşünmüyorum hocam. Monitör daha önce de kullanılıyordu bir sorun çıkmadı. Belli oyunlarda sorun çıkıyor belli oyunlarda sorun çıkmıyor. kalakaldım valla

Yeni konular

Geri
Yukarı