Oyun oynarken "Grafik donanımı engellendi" hatası

eskieksi

Hectopat
Arkadaşlar ben oyun oynarken grafik donanımı erişimi engellendi sorunu alıyorum, bunun nedeninin işlemci sıcaklığıyla ilgili olduğunu düşündüm, PC fazla sıcak gibi geldi, bu oyunu oynamak istiyorum. 1 kere mavi ekran hatası verip PC'yi yeniden başlattı. Ne yapabilirim ne yapmalıyım? PC eski 6-7 yıllık falan i3 2100 işlemci HD 2000 GPU var. Resimde görünüyor gibi 40 FPS sabitledim hata vermesin diye ama yine sorunlu arada oyun donuyor kapanıyor falan..

1601557475941-png.118262

Yine sorunlu arada oyun donuyor kapanıyor falan..

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin ve ekran kartınızın sıcaklığı 91 derece. Ayrıca oyunu orijinal mi indirdiniz? çünkü korsan oyunlarda da bu tarz sorunlar yaşanabiliyor.

korsan oyun internetten bi siteden indirdim ama trine 1 orijinal cd vardı 720*1024 pixel de düşük kalitede 25 30 fps alıyordum ve bundan farklı bi sonuç olmuyordu işlemci falan aynı sıcaklıkta oluyordu yine atıyordu. o oyunu bitirdiğim için o oyunu konuya koymadım.

Ekran kartınızın modeli nedir? İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı yüksek. En son ne zaman termal macun yenilemesi yaptınız? Mavi ekran sorunu için:
Oyunun korsan olması ile ilgisi yok.

tamam sağolun o zaman kasayı açıp temizleyim mi farklı fan mı alayım neyedemim peki ? sdn foruma da yazdım 40 dk oldu cevap yok 1 no technopat sosyal .
Doğru bir şekilde temizlik yaparsanız sıcaklığınız azalacaktır özellikle de Termal Macun yenileme işlemini yaparsanız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

çok sağolun ben de pc almak istiyom yakında ama param yok yetmiyo para biriktirmeye çalışıyom iyi olsun istiyom f/p istiyom bu pc nin oynatmadığı oyunları oynamak istiyom bu pc yi balyozla kırmak istiyom (tabiki yapamıyom) istiyomda istiyom ama hayatlar bu işte neyse sağolun pc yi yakında silip süpürcem.

Yeni konular

Geri
Yukarı