Oyun Oynarken GTX 1050 Ti Ekran Kartım Yandı

Sergenn

Hectopat
Sistemim:
  • MSI 1050Ti Gaming X 4 GB
  • Anakartım: Asus Prime B250M Plus
  • İşlemcim: i5 7500
  • RAM'ım: Knigston Fury 2400 MHz DDR4
  • PSU: Everest 750W +80 plus bronz
Sizce sistemim nasıl ve 60 MHz'lik eski monutorum var. HDMI VGA aktif donusturucu aldım hıc sorun yoktu cok guzeldi, ansızın oyunda ekran gitti ve bir daha görüntü gelmedi.
MSI bu programı durdurdu ve kurtuldu dedi bir daha goruntu gelmedi, baska monıtorde denedik ve gene goruntu yok.
Başka ekran kartı taktım sıstemime görüntü var, ekran kartı sorunluymus, alalı 1 ay oldu ve garantiye yolladım.
Bugun 1-2 hafta icinde gelir dediler, sizce neden böyle oldu? Yoksa sistemimde yanlış olan bir şey mi var? Everest PSU yüzünden mi yandı? Ya da bilmiyorum sistemimde SSD yok bir de, ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı nereden aldığınızı öğrenebilir miyim? Ayrıca evet Frisby ve Everest tarzı PSU'lar kalitesizdir ancak başında +80'se fark etmez.
Bence sorun ekran kartında değildi herkes MSI ekran kartını kullanıyor. Bence sorun Everest güç kaynağı pek kaliteli olmuyor kendilerinin güç kaynakları. Geçmiş olsun.
Hayır +80 verimlilik veriyorsa sorun PSU'da değildir. Ama kasada olabilir eğer kasa plastikse yanar.

+80 VERİMLİLİK. +80 plus sertifikası var diye güç kaynağı kaliteli olacak değil. Ne yani o zaman benim eski Zalman güç kaynağında +80 sertifikası yok diye everest güç kaynağından daha mı kalitesiz?

+80 ibaresi olmayan ama üzerinde havyan kadar YÜKSEK VERİMLİLİK yazan PSU lar biliyorum. Bende aerocool 350w PSU var ama üstünde +80 ibaresi yok çünkü YÜKSEK VERİMLİLİK yazıyor.

Verimlilik ile kalite farklı şeyler. +80 sertifikası alabilir ama güç kaynağının içindeki parçalar kaliteli değildir. Aerocool kendini kanıtlamış bir marka peki ya Everest? İnternette Everest güç kaynaklarından baya yakınan insan var.

Doğrudur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı