Oyun Oynarken Kasa Sesi

C

Cihat

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle ekran kartı olarak HD 6850 ve işlemci olarak İ5 3330 sahibiyim. Crysis 2,AC Brotherhood,Deadpool,Syndicate gibi oyunları gayet akıcı full çözünürlükte oynayabiliyorum. Bu oyunları oynarken kasa normalden biraz daha fazla ses çıkarıyor o kadar. Ama Fifa 13'te kasa çok fazla ses çıkarıyor. Neredeyse uyumama engel o derece. Ne yapmam gerekir bu sesi azaltmam için? Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle ekran kartı olarak HD 6850 ve işlemci olarak İ5 3330 sahibiyim. Crysis 2,AC Brotherhood,Deadpool,Syndicate gibi oyunları gayet akıcı full çözünürlükte oynayabiliyorum. Bu oyunları oynarken kasa normalden biraz daha fazla ses çıkarıyor o kadar. Ama Fifa 13'te kasa çok fazla ses çıkarıyor. Neredeyse uyumama engel o derece. Ne yapmam gerekir bu sesi azaltmam için? Teşekkürler.
Ekran kartı ısındığından fanların hızını artırıyor. Dokunmamanız kartınızın yararına. Elinizde imkan varsa kaliteli marka ekran kartı alırsınız.

Cevabınız için teşekkürler. Ama zaten sistemi 1.5 ay önce topladım. Yani öyle bir imkanım yok. Peki neden sadece Fifa 13'te bu sorun oluyor dersiniz?

Ekran kartı ses çıkartıyor deyip kestirip atmak olmaz. Ekran kartı yük altında kaç dereceye çıkıyor bir bakar mısın ?
Birde HD 6850'nin hangi modelini kullanıyorsun.

Sesin kaynağını araştır. Elinle fanları durdur bak, hangisinden ses geliyor diye.

Ekran kartı en fazla 73 derece oldu yük altında. Sapphire 2gb 256 bit modelini kullanıyorum. Daha önce hiç kasa açmadım onun için kusura bakmayın fanları kontrol etmem pek mümkün değil.

- - - Güncellendi - - -

Yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar lütfen? Sniper Elite V2 bile kasa ses çıkarmıyor bu lanet Fifada neden böyle anlayamadım

Bazı oyunlarda bende yaşıyorum onu aşırı ısınma ve aşırı ses oluşuyor. Call of Juarez'in ilk oyununu yükledim geçen gün gürültüden yanında durulamaz bir hal aldı Bf3 ultrada o kadar ısınmıyor ve ses çıkarmıyordu. Oyunlardan mı kaynaklı acaba diye düşünüyorum açıkçası.

Ekran kartı bir yana, İşlemciyi stok fan ile mi kullanıyorsun ? Stok fan ise, ses büyük ihtimal ile işlemciden geliyor diye düşünüyorum. :)

Evet stok fan ile kullanıyorum. Ama Fifa işlemciyi Crysis 2'den daha fazla yoruyor olabilir mi? Anlamış değilim. Peki böyle devam etsem yani stok fanla kullanmaya devam etsem ses de devam etse bir sorun yaşar mıyım ileride?

Bir sorun yaşamazsın. Bende stok fan kullanıyorum. Farcy 3 ultra ayarda açtığımda, işlemci sesi yükseliyor. Bunu bir zararı olmaz. İşlemci ısınmaya başladığı zaman, fan devri otomatikmen hızlanıyor. ve buda ses sorununa mal oluyor. Ama bütçen varsa ileride bir işlemci fanı alırsın. Ses sorununu çözmüş olursun.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı