Oyun oynarken monitör kapanıyor ve açılmıyor

haydar plt

Decapat
Daha fazla  
Sistem.
MSI MPG B550 Gaming.
RTX 3060 Ti son sürüm.
3000MHz RAM 16 GB.
Ryzen 2700X overcloclu 4.2 GHz 1.35 Volt.
2K 144Hz Samsung monitör.

Oyun oynarken oyundan atıyor son günlerde performans artışı için overclock yaptım ramide 3000MHz otomatikte bıraktım acaba ondan kaynaklı olabilir mi? (sadece monitör kapanıyor açılmıyor bilgisayar açık )

Yorumlarınız için teşekkürler şimdiden.

Monitör mü kapanıyor? Yoksa görüntü mü gidiyor?
Eğer kapanan monitörse, sorun direkt monitördedir başka bir şey de aramamıza gerek yok. Giden görüntüyse, o zaman ekran kartından başlayarak diğer parçalarda aramamız gerek sorunu.

Ekran kartıyla ilgili, görüntü gittiği saatlere dair olay görüntüleyicisinden hata vermiş mi ona bakalım. Başlat>Olay Görüntüleyicisi>Windows Günlükleri>Sistem>Geçerli Günlüğe Filtre Uygula seçeneklerini yaptıktan sonra Hata ve Önemli seçeneklerini işaretle. Ardından tarih ve saate göre sana hataları sıralayacak. Ekranın gittiği yaklaşık tarihi hatırlıyorsan buradan bak bakalım bir hata vermiş mi. Eğer verdiyse ona göre adım atarız.

Her oyunda mı atıyor yoksa tek bir oyunda mı?
her oyunda atıyor
Eğer kapanan monitörse, sorun direkt monitördedir başka bir şey de aramamıza gerek yok. Giden görüntüyse, o zaman ekran kartından başlayarak diğer parçalarda aramamız gerek sorunu.

Ekran kartıyla ilgili, görüntü gittiği saatlere dair olay görüntüleyicisinden hata vermiş mi ona bakalım. Başlat>Olay Görüntüleyicisi>Windows Günlükleri>Sistem>Geçerli Günlüğe Filtre Uygula seçeneklerini yaptıktan sonra Hata ve Önemli seçeneklerini işaretle. Ardından tarih ve saate göre sana hataları sıralayacak. Ekranın gittiği yaklaşık tarihi hatırlıyorsan buradan bak bakalım bir hata vermiş mi? Eğer verdiyse ona göre adım atarız.

Monitör kapanıyor yukarıda sol üste displayport yazısı çıkıyor ama monitör açılmıyor dediklerinizi yapıp yazıcam

Ekran kartıyla ilgili, görüntü gittiği saatlere dair olay görüntüleyicisinden hata vermiş mi ona bakalım. Başlat>Olay Görüntüleyicisi>Windows Günlükleri>Sistem>Geçerli Günlüğe Filtre Uygula seçeneklerini yaptıktan sonra Hata ve Önemli seçeneklerini işaretle. Ardından tarih ve saate göre sana hataları sıralayacak. Ekranın gittiği yaklaşık tarihi hatırlıyorsan buradan bak bakalım bir hata vermiş mi. Eğer verdiyse ona göre adım atarız.
1653210584988.png

bunlari buldum
yani ekran kartı ile ilgili bir problem mi var

Eki Görüntüle 1395872

bunlari buldum
yani ekran kartı ile ilgili bir problem mi var
Bütün hatalar ekran kartıyla ilgili değil. :D Ekranın gittiği tarih saate yakınsa bu hatalar, burada ekran kartıyla ilgili bir şey görmüyorum. Başka bir şeye bakalım.

Furmark indirip bir 10-15 dakika çalıştırır mısın? Bu esnada sıcaklıkları takip etmek gerek, yanına bir de GPU-Z. 15 dakika içerisinde görüntü gitmemiş olursa bana bir ekran görüntüsü atmanı istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı