Oyun oynarken oyunların kapanması

burhancmlr

Hectopat
Daha fazla  
4 ay önce bir sistem kurdum oyunları gayet rahat bir şekilde oynuyordum. BF1'de çalışmayı durdurdu hatası alıyorum stabil ama Watch Dogs2 Mafia3 ve diğer oyunlarımda felan aniden kapanıyor oyun ortasında en çok sıkıntı oluşturan oyun iste Far Cary4 sistemde sorun oluştu diyip onarım açılıyo rbilgisayarı yeniden başlatıyor. Sırf bu hatalar için yeni harddiks aldım içine tertemiz sistem kurdum (WİN10 PRO) yinede değişen hiç bir şey yok tüm oyunlardan atma sebebi nedir yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Sistem bilgilerim:

MSI B350 Tomahawk
AMD 1200
Nvidia GTX 1050Tİ Gaming X
G.skill Ripjaws 8GB
WD Blue 1 TB
Xigmatek Tauro 600W 80+ Gold

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni HDD alıp içine temiz sistem kurmanıza rağmen bu hatalar devam ettiğine göre diğer bilgisayar bileşenlerinden birisinde bir sorun olduğu yüksek ihtimallidir. Yani sorun sanırım donanımsal. Bellekleri de bir kontrol edin derim.

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Bilgisayardaki diğer bileşenleri başka bir bilgisayarda test edin bu şekilde hangi parçada sorun olduğunu bulabilirsiniz.

Yeni HDD alıp içine temiz sistem kurmanıza rağmen bu hatalar devam ettiğine göre diğer bilgisayar bileşenlerinden birisinde bir sorun olduğu yüksek ihtimallidir. Yani sorun sanırım donanımsal. Bellekleri de bir kontrol edin derim.

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Bilgisayardaki diğer bileşenleri başka bir bilgisayarda test edin bu şekilde hangi parçada sorun olduğunu bulabilirsiniz.
Hocam bileşenlerde sorun olacağını düşünmüyorum da işlemci ve ramlere overclock yaptım sizce bios sıfırlamalımıyım yoksa sisteme tekrar temiz bir format mı atmalıyım şuan Pro sürümünü kullanıyorum Home sürümüne geçmeyi düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı