Oyun oynarken PC kapanıyor ama fanlar dönüyor

Khannelles

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sistem özelliklerim şunlar;
Ryzen 5 1600 AF.
B450 anakart.
16 GB RAM.
R9 280 ekran kartı.
Windows 10 yüklü ve tüm sürücüler güncel.
Öncelikle belirtmek isterim ekran kartım veya diğer donanımlarım aşırı ısınmıyor. Ekran kartı 58 derecelerde ve oyunda tam yükte çalışmıyorken PC kendini kapatıyor fanlar dönüyor fakat ekran ve diğer tüm bileşenler gidiyor. PC'yi reslemeden de tekrardan görüntü gelmiyor.
Ekran kartının macununu yeni değiştirdim sonrasında 30-35 dakika FurMark testine soktum herhangi bir sorunla karşılaşmadım PC kapanmadı, daha sonra heaven benchmark testi de yaptım 2 kez yine PC kapanmadı fakat oyun oynarken birden dediğim şekilde ekran gidiyor daha sonra da PC kapalı gibi gözüküyor fakat fanlar dönüyor ve ışıkları da devam ediyor.
Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir gerçekten anlayamadım bir türlü. Sizden yardım bekliyorum teşekkürler.
Arkadaşlar yazmayı unutmuşum 750 Watt GamePower Bronze sertifikalı PSU kullanıyorum bu arada. Oyundayken ekran kartı %70 lerde çalışıyordu üstelik. Furmark veya Heaven Benchmarkta %100 ' deyken sorun olmadı dediğim gibi.

Son düzenleme:
Klavyem ing kusura bakmayin oncelikle 👍 konuya gelelim öncelikle bios ayarlarina girin monitor kisminda anti surge var ise disable yapalim Eger yok ise PSU yu bir acin temizleyin zarar vermeden nazikce kasanin icini temizleyin bunlar cozum olabilir iyi aksamlar dilerim 👍

Klavyem ing kusura bakmayin oncelikle 👍 konuya gelelim öncelikle bios ayarlarina girin monitor kisminda anti surge var ise disable yapalim Eger yok ise PSU yu bir acin temizleyin zarar vermeden nazikce kasanin icini temizleyin bunlar cozum olabilir iyi aksamlar dilerim 👍
Merhaba BIOS tan monitör kısmını yapıp bilgilendireceğim, PSU sıfır geldi 1 ay önce daha yeni kullanmaya başladım hazır sistemle alınmıştı. Kasa içi de temiz.
Dün gece DayZ oynadım 2 saate yakın oyunda bir sıkıntı olmadı. Bugün Payday 2 oynamak istedi canım arkadaşlarla oynarken yine kapandı yaklaşık 1 saat oynadım, işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarım gayet stabildi. XMP açmıştım bugün oyun oynamadan önce acaba onunla bir alakası olabilir mi diye artık düşünmekteyim. 3600MHZ ' de kullanıyorum XMP açınca Ram ' lari, işlemci 1600AF.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı