Oyun oynarken PC neden donar?

Nedenleri ne olabilir? Kasa çalışıyor ama PC kilitleniyor. Reset tuşu ile kapatmam gerekiyor. Orta- yüksek sistem isteyen oyunlarda oluyor.

RX570 R51600.

Güç yetmemesi olabilir. Ekran kartı arızası olabilir. OCCT ile ekran kartına test yapın.

RAM kullanımının yüksek olması ve HDD kullanımının yüksek olması.
Değerler normal. Modern warfare 2 de bile yapıyor (orijinal oyun) bu oyunda ne kadar fazla RAM kullanabilir ki?

Güç yetmemesi olabilir. Ekran kartı arızası olabilir. OCCT ile ekran kartına test yapın.
Riskli test yaptırmak istemiyorum PC den de pek anlamam mahalle bakkallarına da gitmek istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum valla kaldım öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler normal. Modern warfare 2 de bile yapıyor (orijinal oyun) bu oyunda ne kadar fazla RAM kullanabilir ki?

Riskli test yaptırmak istemiyorum PC den de pek anlamam mahalle bakkallarına da gitmek istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum valla kaldım öyle.
Oyun oynarken en basitinden(görev yöneticisi) disk durumunu kontrol eder misin?
HD Tune Pro ile SSD'ye baktım hepsi yeşil.
Bende de durum bu şekildeydi ama her %100 olduğunda kısa süreli bir donma yaşıyordum. Belki böyle bir şey yüzündendir.

Nedenleri ne olabilir? Kasa çalışıyor ama PC kilitleniyor. Reset tuşu ile kapatmam gerekiyor. Orta- yüksek sistem isteyen oyunlarda oluyor.

RX570 R51600

RAM 16 mı hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kullanımı sadece oyuna bağlı değildir bilgisayarınızda arkada çalışan programlar varsa onlarda RAM kullanır. Bence bir format atın.
Normalde de %30 falan kullanımı oluyor. Hocam bende şöyle bir sıkıntı var PC donarken kapaltıyorum reset tuşu ile tekrardan açıyorum bu sefer kasa tekrarlıyor sonra çalışıyor ama monitöre bir zaman görüntü gelmiyor klavye fare de dahil.

Oyun oynarken en basitinden(görev yöneticisi) disk durumunu kontrol eder misin?

Bende de durum bu şekildeydi ama her %100 olduğunda kısa süreli bir donma yaşıyordum. Belki böyle bir şey yüzündendir.
Baktım herhangi bir dalgalanma yüksek değer yoktu kısa süreli donsa keşke direkt donuyor.

RAM 16 mı hocam?
8 GB 3000 MHz 3 senedir kullandığım RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı