Oyun oynarken PC neden donar?

Normalde de %30 falan kullanımı oluyor. Hocam bende şöyle bir sıkıntı var PC donarken kapaltıyorum reset tuşu ile tekrardan açıyorum bu sefer kasa tekrarlıyor sonra çalışıyor ama monitöre bir zaman görüntü gelmiyor klavye fare de dahil.

Baktım herhangi bir dalgalanma yüksek değer yoktu kısa süreli donsa keşke direkt donuyor.

8 GB 3000 MHz 3 senedir kullandığım RAM.
Pardon sorununuzu tam okumamışım. Sorun ekran kartında olabilir eğer sadece yükte kapanıyorsa.

Pardon sorununuzu tam okumamışım. Sorun ekran kartında olabilir eğer sadece yükte kapanıyorsa.
Büyük ihtimalle ısı değerlerine bakıyorum onlarda normal kafayı yedim.mahallede tanıdık bilgisayarcı var adama diyorum sıcaklık değeri normal adam termal macun sürelim diyor böyle adamlara da PC yi vermem kaldım öyle.

Büyük ihtimalle ısı değerlerine bakıyorum onlarda normal kafayı yedim.mahallede tanıdık bilgisayarcı var adama diyorum sıcaklık değeri normal adam termal macun sürelim diyor böyle adamlara da PC yi vermem kaldım öyle.
Mahalle bilgisayarcılarına bulaşmayın hocam. Harddisk kullanıyorsanız sorun harddisk kaynaklı da olabilir.

Mahalle bilgisayarcılarına bulaşmayın hocam. Hard disk kullanıyorsanız sorun hard disk kaynaklı da olabilir.

SSD hocam test yaptırdım HD Pro Tune ile yeşil hepsi en son format deneyeceğim hiç zannetmiyorum düzeleceğini bu sorun donanımsal bir sorun bence ya da PC'yi bırakacağım artık. Bir kişi Fast boot u kapaltın demişti ama BIOS da onu bulamadı B450 M-K ASUS anakart tıpatıp aynı sorunları yaşayan birisi.

SSD hocam test yaptırdım HD Pro Tune ile yeşil hepsi en son format deneyeceğim hiç zannetmiyorum düzeleceğini bu sorun donanımsal bir sorun bence ya da PC'yi bırakacağım artık. Bir kişi Fast boot u kapaltın demişti ama BIOS da onu bulamadı B450 M-K ASUS anakart tıpatıp aynı sorunları yaşayan birisi.
Temiz kurulum yapmak mantıklı evet.

Geri
Yukarı