Oyun oynarken PC reset atıyor

Denizcn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba PC sadece oyun oynarken reset atıyor ve ekran kartı tam kullandığı zaman yapıyor. LoL oynarken ekran kartı %20 falan kullandığı için atmıyor ama %99 kullandığı oyunlarda mesela PUBG ve R6 oynarken bazen 5-10 dk bazen ise 2 saat oynattığı oluyor ama kesinlikle reset atıyor. Sebep sizce neyden dolayıdır ona göre garanti yollayacağım parçayı, şimdiden teşekkürler.
Sistem:
  • MSI GTX 1080
  • EVGA G3 650W
  • Asrock X370 GK4
  • Ryzen 5 1600

Son düzenleyen: Moderatör:
650W o sistem için gayet yeterli bir güç kaynağı, o kadar tüketemez zaten o sistem.
@Denizcn PSU, güç anlamında yeterli olsa bile eğer ki sıkıntısı varsa sistemin restart etmesine neden olabilir. Güç kaynağından şüphelenebilirsin.

Bunun dışında sıcaklıklar noktasında MSI 1080 tarafında kolay kolay sıcaklık problemi olmaz.
Aynı şekilde Ryzen 1600'da kolay kolay ısınıp kapanmaz. Ben güç kaynağından şüpheleniyorum.

Bu ikisini indir ve Valley Unigine ile teste sok, AIDA64 ile sıcaklık değerlerini bir kontrol et.
Muhtemelen PSU kaynaklıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da aynısı oluyordu. Sabahları sürekli reset atıp akşamları hiç reset atmıyordu. Daha sonra güç kaynağının az elektrik çektiğini ve akşam trafolardan mahallemize daha çok elektrik geldiği için bilgisayara sürekli elektrik geldiği için reset atmadığını öğrendim. Daha sonra güç kaynağını daha yüksek ve farklı marka aldım. Şuan sıkıntım yok. Yani güç kaynağına baktır derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı