Oyun oynarken PC'nin donması

Mehmetcan Çelik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba diyerek sözüme başlayayım. Benim pc de hiç bir sorun yok iken bugün bir sorun başladı. Anlayamadığım oyun oynarken bir donuyor. Pc sonra ekran kapanıyor sinyal yok diyor oysa ki hala çalışıyor. Falan her neyse yeniden başlatıyorum reset atıyorum. Yani böyle yapınca da windows yazısında donuyor yada o yazıyı geçince yeniden ekran gidiyor sinyal yok cidden çok sinir bozucu bir durum olmaya başladı yorumları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5'i 4K çözünürlükte GT630 ile oynamaya kalkarsanız böyle olabilir. Sistem özelliklerini ve hangi oyunu hatta hangi Windows sürümünü kullandığını söyle ki biz de ne ne değildir anlamaya çalışalım. Buradaki insanlar senin aklını okuyamıyor.

Sorun RAM'le alakalı olabilir. Çift slot RAM ise tek tek söküp denermisiniz.

Ekran kartından da olabilir. @log Neden öyle dediniz ki ? Arkadaş gayet açık şekilde anlatmış.
Siz yardımcı olabildiyseniz ne mutlu size. Technopat Sosyal'in kurallarında bir konuda yardım isterken sistemi açıkça belirtmek vardır. Gördüğünüz gibi siz ekran kartından dolayı olabilir demişsiniz bir başka arkadaş RAM'den olabilir demiş ve başkası da gelirse başka bir bileşenden olabilir diyebileceği için sistemi tam yazmak konu sahibinin de yararına olacaktır.
Oyununuz orijinal mi? İşletim sisteminiz orijinal mi? Son zamanlarda sisteme parça eklediniz mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı