Oyun oynarken RAM ısınıyor

Musab Gündoğdu

Centipat
Daha fazla  
Benim oyun oynarken RAM'im çok fazla ısınıyor. Hatta bazen donmalar gerçekleşiyor ve Power tuşuyla kapatmak zorunda kalıyorum. Ne yapmalıyım?

Sistem bilgilerini paylaşmanız böyle durumlarda sorunun daha net anlaşılmasını kolaylaştırır. Ram ana kart işlemci kasa modeliniz vs.

merhaba ilk öncelikle sorunumun ram üzerinden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Neden derseniz oyun testi yaptım ve ram da sorun olmadığını gördüm.
Asıl sorunun ne olduğunu sizlerle paylaşayım:

1-Düşük Sistemli Oyunları Bilgisayar Kaldırıyor Hatta Valorantı da kaldırıyor 340 350 fps alıyorum ancak bugünlerde artık valoranta girdiğim an pc donuyor ve kalıyor hareket etmiyor [mause,klavye]vs.

2. RAM'im 16 gb ama 8gb gözüküyor bu da bir sorun bunuda yapamadım

RTX 2060 Tİ SUPER
Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40GHz 3.40 GHz
8,00 GB
64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci

Arkada Riva Tuner çalışıyor mu? Bende FPS'yi görüntülemem yarayan Riva TUner programı Valorant ile çakışıyor da. Onu kapamadan giremiyorum mesela oyuna.

Arkada Riva Tuner çalışıyor mu? Bende FPS'yi görüntülemem yarayan Riva TUner programı Valorant ile çakışıyor da. Onu kapamadan giremiyorum mesela oyuna.
hayır yok ama benim pc artık valorantı bile açmıyor girdiği an donuyor ve kalıyor yardım edin artık çok sıkıldım yapamıyorum üzülüyorum bir yandan o kadar para verdim

DDU yazılımıyla grafik sürücülerini tamamen silip tekrar kurmayı denedin mi? Çünkü donanımının yeterliliğinden eminsen sorun yazılımsal olmalı.

Bu konuda detaylıca bahsediliyor.

Bu konuda detaylıca bahsediliyor.
bunu nereden indirebilirim ?

Geri
Yukarı