Oyun oynarken ROG STRIX 1080 Ti ekran kartının fanları hızlanıyor ve görüntü gidiyor

Ayşad

Femtopat
Daha fazla  
Oyun oynarken durduk yere ekran kartının fanları bir anda hızlanmaya başlıyor ve sinyal yok deyip ekran kararıyor. Format atmayı denedim, BIOS sıfırladım ama durum hala aynı.

Sistem özelliklerim
Intel i7-7700K
ASUS ROG STRIX 1080 Ti
MSI Z270 GAMING M7
G.Skill tridentz 3200 MHz (8x2)
Cooler Master 750W

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleri nasıl? Sıcaklık ile ilgili değilse besleme arızası olabilir. FurMark testi yapın altta sıcaklık değerleri gözüküyor izleyebilirsiniz ne olup bittiğini.

Oyun oynarken durduk yere ekran kartının fanları bir anda hızlanmaya başlıyor ve sinyal yok deyip ekran kararıyor. Format atmayı denedim, BIOS sıfırladım ama durum hala aynı.

Sistem özelliklerim
Intel i7-7700K
ASUS ROG STRIX 1080 Ti
MSI Z270 GAMING M7
G.Skill tridentz 3200 MHz (8x2)
Cooler Master 750W
Fanlar normalden fazla aşırı hızlanıyorsa; kart aşırı ısınıyor ve kendini soğutmaya çalışıyor demektir. Bunu beceremeyecek kadar fazla ısındığı için de ütü nasıl ayarlandığı ısıya geldiğinde kendini kapatıyorsa kartınız da bunu yapıyor kendini kapatıyor. Ekranıza görüntü sağlayan aygıt devre dışı kalıp ekrana görüntü akışı olamadığından ekranınız kararıyor.

Kartınız bozuk diyeceğim ama aklıma takılan şunlar:

1-Karşılaştığınız bu durumda işlemcinizin dahili grafikerinin devreye girmesi gerekmez mi? Acaba nvidia denetim masasinda fazla kurcalama yapmış olabilir misiniz?

2-Overclock yapıp kartı aşırı zorlamış olabilir misiniz?

3-Bahsettiğiniz durum her oyunda mı aynı şekilde gerçekleşiyor?

Bunlara açıklık getirebilirseniz. Belki forumdaki uzmanlar için sorunu belirleme noktasında faydası olur diye düşünüyorum.

Not: Konunun uzmanı değilim.

Aynı sorun bende de var. Sıcaklık değeri 40 C derecede iken bile aniden fanlar çok hızlı dönmeye başlıyor ve ekran gidiyor. Kasanın içi buz dolabı gibi. Ekran akrtı macunlarını pad lerini herşeyi değiştirdim. sorun bir türlü düzelmedi. 32GB ram kullanıyorum. 10 dk da bir ekran kartı yüzünden pc kapanıyor. Yardımcı olursanız sevinisim. mayıs 2020 de kartı aldım.

Dosya Ekleri

• gpu.png
    gpu.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı