Oyun oynarken sistem reset atıyor

0AlpElla

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, son 3 aydır başlıkta belirttiğim hatayı alıyorum aniden oyun türü fark etmeksizin belirli bir süreden sonra bilgisayar kendine reset atıyor bunun nedeni ekran kartı olduğunu düşündüğümden ekran kartını 1 ay önce değiştirdim ama fark ettim ki nedeni o değil, hala devam ediyor. Daha önce bu hatayı almıyordum sizce nedeni nedir? (oynadığım oyunlar, ve donanım ekran kartı dışında hep aynıydı)

Herkese merhabalar, son 3 aydır başlıkta belirttiğim hatayı alıyorum aniden oyun türü fark etmeksizin belirli bir süreden sonra bilgisayar kendine reset atıyor bunun nedeni ekran kartı olduğunu düşündüğümden ekran kartını 1 ay önce değiştirdim ama fark ettim ki nedeni o değil, hala devam ediyor. Daha önce bu hatayı almıyordum sizce nedeni nedir? (oynadığım oyunlar, ve donanım ekran kartı dışında hep aynıydı)
Çok ısındığından olabilir.

Bende de aynı sorun vardı, reset attıktan sonra olay görüntüleyicisine baktığımda WHEA 18 hatası aldığımı görüyordum. İşlemci kaynaklı olduğunu öğrendim ve işlemciyi değiştirdim. Şu an için sorunla karşılaşmıyorum, eğer ısınma sorununuz yoksa sorun bu olabilir.

İki şeyden kaynaklanır aslında birden çok şeyden kaynaklanır ama biz en çok yaygın olan sorunlardan gidelim.
1. Fazla sıcaklık.
2. PSU'dan dolayı.
Sıcaklığı ele alacak olursak "oyun fark etmeksizin" kapanıyor demişsiniz en ufak oyunun bilgisayarı ısındıracağını düşünmüyorum. PSU'dan kaynaklanıyor olabilir hocam fazla çekemiyor olabilir bilgisayarınızda ki donanımları.

öncelikle msı afterburnerdan kontrol ediyorum sıcaklığı yani onla alakalı değil

sistemim: Windows 10 home 64 bit

ekran kartı : Atı Radeon Hd 5570

işlemci: AMD Athlon II X2 270 Processor 3.40 GHZ den oc ile 4.0 ghz yükselttim sorun bunda olduğunu düşünmüyorum çünkü sıcaklık oyunda max 55 derece oluyor ve uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum işlemciyi.

ram: 4gb 1920mhz

psu: Boost JPSU BST 350E AC UNPUT: 230V AC FREQUENCY 50-60 HZ 20+4PIN SATA ATX1Ç3 O4 MAX 350W
yani 350 W muş internetten baktım şimdi
Arkadaşlar bu arada kasada ve ekipmanlarımın hepsinde RGB var onların RGB'sini oyunda söndürsem bu sıkıntıyı yaşamaz mıyım?
bu arada genel olarak oyundan atıyor masaüstüne kapatıyor oyunu psu dan kaynaklansa her seferinde ress atmaz mı ?
cevap???????????????
Ya cevap vermeyeceksiniz ne boş boş sistem soruyorsunuz amaç ne? Herkes puan peşinde yarım yamalak soruyu okuyup bilgisi olmadığı konuda 2 kelime yazıp gidiyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı